Wyłączenie (reklamowanie) od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej

Cała Polska

#obowiązki_pracodawcy, #reklamowanie, #służba|_wojskowa, #wniosek

Przy zgłoszeniu do 17.maja cena szkolenia 389 zł/os.

Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla pracowników komórek urzędów gmin (miasta)
i starostw powiatowych właściwych do spraw obronnych oraz zarządzania kryzysowego, a także jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicieli spółek komunalnych i przedsiębiorców realizujących zadania z zakresu spraw obronnych i zarządzania kryzysowego, przedstawicieli służb, straży
i inspekcji.

1. Czym jest i kiedy stosuje się wyłączenie od obowiązku pełnienia służby wojskowej?
2. Kto podlega wyłączeniu „z urzędu”?
3. Kto może podlegać wyłączeniu „na wniosek”?
4. Procedury wyłączenia osób „z urzędu”
5. Procedury wyłączenia osób „na wniosek”
6. Obowiązki pracodawców oraz osób wyłączonych
7. Sposób wypełniania zawiadomienia o wyłączeniu z urzędu
8. Sposób wypełniania wniosku w sprawie wyłączenia

Doradca, audytor i szkoleniowiec administracji rządowej i samorządowej między innymi w sprawach obronnych, ochrony ludności i zarządzania kryzysowego. Biegły przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w specjalizacji „zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności”. Trzykrotnie powoływany na specjalistę Najwyższej Izby Kontroli w toku kontroli nr P/17/040 „Przeciwdziałanie terroryzmowi i zwalczanie zagrożeń terrorystycznych”. W przeszłości pracownik samorządowy miasta wojewódzkiego, gdzie prowadził sprawy obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Współautor wielu analiz, planów, procedur i instrukcji oraz organizator i prowadzący szkoleń, ćwiczeń i treningów. Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

29 maj 2024 09:00

29 maj 2024 13:00

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.

Budżet Obywatelski jako szczególna forma konsultacji

Wymiar i pobór niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym – od decyzji do tytułu wykonawczego