szkolenie online

Uprawnienia rodzicielskie, umowy o pracę i informacja o warunkach zatrudnienia od 26.04.2023 – przełomowe zmiany w kodeksie pracy

ID szkolenia: 2727

Kategorie

Kadry i płace

Region

Cała Polska, Online

Tagi

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, edukacja, lista płac, organizacja pracy, siła wyższa, ulropy, uprawnienia, uprawnienia rodzicielskie, urlop macierzyski, urlop ojcowski, work life balance
Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 5. maja cena szkolenia to jedyne 399 zł/os!

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Nowelizacja work-life balance wprowadza ważne zmiany w ustalaniu uprawnień rodzicielskich pracowników, zawieraniu umów o pracę i sporządzaniu informacji o warunkach zatrudnienia. Zapraszamy na 3-4 godz. szkolenie poświęcone temu tematowi, podczas którego wykładowca omówi poniższe zagadnienia, w tym szczegółowo ustalanie długości urlopu rodzicielskiego, wysokości zasiłku macierzyńskiego, zasady sporządzania nowej, obszernej informacji o warunkach zatrudnienia na pograniczu zmiany. Przedstawi także przykładowe wzory nowych dokumentów kadrowych.

Program szkolenia

1) Obowiązujące od 26.04.2023 zmiany dotyczące uprawnień rodzicielskich pracowników wprowadzone przez tzw. nowelizację work-life balance
• wydłużenie wymiarów urlopów rodzicielskich
• nieprzenoszalny urlop rodzicielski
• nowe zasady udzielania urlopów rodzicielskich
• skrócenie okresu odbioru urlopu ojcowskiego
• zmiana w wysokości zasiłku macierzyńskiego
• wniosek o uśrednienie zasiłku macierzyńskiego i jego skutki
• ujednolicenie konstrukcji powrotu do pracy po zakończeniu urlopu na dzieci
• wzmocnienie ochrony zatrudnienia przyszłych rodziców
• elastyczna organizacja pracy
• zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej
• urlop opiekuńczy
STUDIUM PRZYPADKU:
– udzielenie i ustalanie długości urlopu rodzicielskiego oraz wysokości zasiłku macierzyńskiego na pograniczu zmiany przepisów (w okresie przejściowym),
– dokumentowanie elastycznej organizacji pracy (wniosek pracownika, decyzja pracodawcy, wniosek nauczyciela o obniżenie wymiaru czasu pracy i wymiaru zatrudnienia, decyzja dyrektora, wniosek pracownika, w tym nauczycielka, o powrót do poprzedniej organizacji pracy,),
– omówienie krok po krok wniosku pracownika o udzielenie zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej ,
– analiza przykładowego wniosku pracownika o urlop opiekuńczy;

2) Obowiązujące od 26.04.2023 zmiany w umowach o pracę i informacji o warunkach zatrudnienia, wprowadzone przez nowelizację work -life balance
• nowe zasady zawierania umów o pracę na okres próbny
• dodatkowe obowiązkowe elementy każdej umowy o pracę
• rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia
• konieczność uzasadniania wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny
• pozostałe zmiany kodeksu pracy wprowadzone przez nowelizację work-life balance
– omówienie przykładowego wzoru informacji o warunkach zatrudnienia sporządzonej na nowych zasadach,
– analiza nowych wzorów umów o pracę
– uzupełnianie „starych” informacji o warunkach zatrudnienia – czy jest konieczne.

Prowadzący

Renata Majewska

  • ukończyła studia prawnicze w 1997 r. na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego,
  • prawie dziesięć lat pracowała jako redaktor w dziale prawnym dziennika „Rzeczpospolita”, ostatnie kilka lat jako redaktor prowadzący poradnika dla pracodawców „Dobra Firma”,
  • od 2009 roku lat prowadzi firmę, w ramach której jest wykładowcą szkoleniowym, o nazwie Biuro Kadr i Płac,
  • doświadczony wykładowca z ponad 15-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w prawie pracy i płacach, zwłaszcza w praktycznym rozliczaniu wynagrodzeń, w tym przysługujących w sferze budżetowej (np. nauczycieli, trzynaste pensje),
  • autorka licznych publikacji poradniczych z zakresu prawa pracy, w tym wynagrodzeń, np. jak obliczać wynagrodzenia, sporządzanie listy płac, jak tworzyć regulamin wynagradzania pracowników samorządowych.

SZKOLENIE W FORMIE ON-LINE

  • Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci,
  • W oparciu o profesjonalną platformę szkoleniową,
  • Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
  • Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem,
  • Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo.
Szczegóły i rejestracja

Data od:

16 maj 2023 09:00

Data do:

16 maj 2023 13:00

Miejsce:

Koszt:

459 zł + VAT

Formularz ogólny: Pobierz formularz

Podobne szkolenia

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Prawa i obowiązki radnych nowej kadencji

Zobacz więcej

PRAKTYCZNE WARSZTATY Z RAPORTOWANIA SCHEMATÓW PODATKOWYCH NA PRZYKŁADACHZ UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 1 LIPCA 2023R.

Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnościami

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, organizowanych przez nas szkoleniach, kursach i warsztatach zadzwoń lub napisz!

Sprawdź nasze szkolenia