Nakładanie kar  za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych i planowanych zmian przepisów od 1 stycznia 2024 r.

Cała Polska, Online

#najnowsze orzecznictwo, #online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, edukacja, kary, navycie, niezgłoszenie, orzecznictwo, pojazd, rejestracja, zbycie

Przedmiotem proponowanego szkolenia są zagadnienia prawne i problemy praktyczne z zakresu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczących nakładania kar administracyjnych za  niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu. Omówione zostaną kwestie dotyczące prowadzenia postępowania administracyjnego i wydawania decyzji w tych sprawach, jak również kwestie dotyczące możliwości odstąpienia od nałożenia kary, problemy praktyczne z tym związane oraz orzecznictwo sądów administracyjnych oraz kwestie dotyczące odwołania stanu epidemii Covid-19. Omówione zostaną także planowane zmiany przepisów dotyczących nakładania kar mające obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.

1. Wprowadzenie i omówienie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczących nakładania kar administracyjnych za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu.
2. Prowadzenie postępowania administracyjnego i wydawanie decyzji w sprawach dotyczących nakładania kar administracyjnych za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu.
3. Odstąpienie od nałożenia kary za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu
4. Problemy praktyczne w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych
5. Kwestie praktyczne dotyczące odwołania stanu epidemii Covid-19
6. Omówienie planowanych zmian przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie nakładania kar za niezgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu, mających obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.
7. Pytania i odpowiedzi.

Specjalistka z zakresu postępowania administracyjnego, przepisów dotyczących komunikacji i transportu, członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego, wieloletni praktyk orzecznik, trener szkoleń prawnych z zakresu zabezpieczenia społecznego  (dotychczas) , radca prawny.

21 marzec 2024 09:00

21 marzec 2024 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Nadzór jednostki samorządu terytorialnego nad prawidłowością wprowadzania danych do Systemu Informacji Oświatowej w kontekście składania w 2024 roku wniosku o rezerwę subwencji oświatowej

Praktyczne gospodarowanie środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych