Środki trwałe i inwestycje w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie podatkowym i bilansowym

14 lutego 2022_09:00 - 13:00

Termin: 14. lutego Miejsce: on-line Cena: 299 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
CelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zasad z zakresu klasyfikacji, ewidencji, amortyzacji i wyceny środków trwałych oraz inwestycji w oparciu o Ustawę o Rachunkowości, nową Klasyfikację Środków Trwałych i KSR nr 11.

Korzyści ze szkolenia: dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu słuchacze nabędą wiedzę w zakresie dotyczącym prawidłowej ewidencji, wyceny, amortyzacji środków trwałych i inwestycji w oparciu o najnowsze przepisy rachunkowe.

1. Definicja środka trwałego, jego części składowych, dodatkowych i peryferyjnych.
  2. Kompletność środka trwałego w aspekcie Ustawy o Rachunkowości i Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11.
  3. Wartość początkowa środka trwałego (cena nabycia, koszt wytworzenia).
  4. Klasyfikacja środków trwałych – zmiany w nowej klasyfikacji KŚT – porównanie do poprzedniej KŚT.
  5. Ulepszenie a remont środków trwałych.
  6. Amortyzacja środków trwałych – stawki amortyzacyjne i metody amortyzacji.
  7. Środki trwałe w budowie (inwestycje)
    • Pojęcie środków trwałych w budowie (inwestycji).
    • Zasady ewidencji środków trwałych w budowie ( inwestycji).
    • Jakie koszty zalicza się do kosztów inwestycji.
  8. Pojęcie inwestycji w obcym środku trwałym, inwestycji zaniechanych.
  9. Zasady gospodarowania majątkiem trwałym z uwzględnieniem zasad pozbywania się majątku zużytego i zbędnego:
    • sprzedaż składników majątku,
    • likwidacja składników majątku.
  10.  Wartość bilansowa środków trwałych.

Ekonomista, księgowa, analityk finansowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach finansów, księgowości i analizy finansowej poparte wieloma dyplomami i certyfikatami (m. in. dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie „Rachunkowość” i „Rachunkowość zarządcza i controlling”, certyfikat ukończenia kursu zawodowego na Główną Księgową).
Od lat prowadzi szkolenia z zakresu księgowości i finansów, zarówno dla jednostek z sektora finansów publicznych, jak i pozostałych jednostek.

Przy zgłoszeniu do 31 stycznia 2022 cena za osobę to jedyne 269 zł.