Kontrola gmin w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi. Kontrola firm oraz właścicieli nieruchomości.

Nie określono

kontrola, nieczystości, odpady, odpady komunalne, śmieci

Przy zgłoszeniu do 29. marca cena szkolenia to jedyne 549 zł/os!

Zakres kontroli – wprowadzenie:
• Obowiązek kontroli przez wójta/burmistrza/prezydenta miasta.
• Planowanie kontroli.
• Kto może przeprowadzić kontrolę (upoważnienie do kontroli – treść, legitymacja, rola Straży Gminnej/Miejskiej w procesie kontroli).
• Podmioty podlegające kontroli – właściciele nieruchomości, firmy odbierające odpady komunalne.
• Zakres kontroli – czego dotyczy kontrola.
• Częstotliwość kontroli.
• Kontrola nieruchomości, a kontrola „gabinetowa” (w siedzibie urzędu).
• Odpowiedzialność za przeprowadzoną kontrolę.
Realizacja kontroli:
• Zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli, a jego brak.
• Uprawnienia w ramach kontroli.
• Wybrane czynności kontrolne: oględziny pojazdów, oględziny dokumentów, udział ekspertów, wykorzystanie sprzętu specjalistycznego, przesłuchiwanie osób.
• Uprawnienia kontrolowanych podmiotów w trakcie kontroli.
• Czas trwania kontroli.
• Aspekty formalne kontroli.
• Protokół z kontroli – treść.
Kary i sankcje:
• Znaczenie protokołu pokontrolnego w postępowaniu dowodowym dot. nałożenia kary.
• Naruszenia przepisów – sankcje.
• Kary pieniężne – podmioty uprawnione do nakładania/wymierzania.

Prawnik, administratywista, trener, wykładowca. Autor publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w organach administracji państwowej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, wcześniej Urząd Miasta Łodzi), a także jako wykładowca uczelni wyższych. Przeprowadził łącznie ponad 1200 godzin zajęć i szkoleń.

16 kwiecień 2024 09:00

16 kwiecień 2024 13:00

Drogi publiczne i wewnętrzne oraz zjazdy z dróg – najnowsze uregulowania prawne.

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.