RUCH KADROWY W SZKOLE I PRZEDSZKOLU.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Podlaskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#etat, #res edukacja, #ruch kadrowy, #szkolenie online, arkusze organizacyjne, pracownik, przedszkole, szkoła

Termin: 06 kwietnia  Cena:299  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

[/su_tab]

CEL: Przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnego i odważnego podejmowania decyzji kadrowych w jednostkach oświatowych.

KORZYŚCI: uczestnicy nabędą wiedzę na temat prawidłowego stosowania przepisów prawa w praktyce, otrzymają wzory niezbędnej dokumentacji kadrowej, w tym przykładowe kryteria doboru zwolnień, zapoznani zostaną z dobrymi praktykami i wybranym orzecznictwem sądowym, które wskazuje na mocne strony dyrektorów szkół (wygrane w sądach pracy).

PROGRAM SZKOLENIA:

I. Planowanie zatrudnienia w arkuszach organizacyjnych 2021/2022:

1. Pełen wymiar etatu- podstawy zatrudniania na przykładzie, obszary ryzyka.

2. Ponad wymiar – najkorzystniejsza opcja dla obu stron, ale nie dla wszystkich- omówienie.

3. Niepełny tygodniowy wymiar- dla kogo? Podstawy zatrudniania. Jak działa w trakcie roku szkolnego?

II. Rozwiązanie stosunku pracy z powodu zmniejszenia liczby etatów

1. Podstawy prawne.

2. Wybór pracownika do zwolnienia – kryteria wyboru do zwolnienia.

3. Warunki i terminy rozwiązania stosunku pracy – przykłady, casusy

4. Ochrona przed zwolnieniem – przykłady stanowisk chronionych, możliwości odstąpienia od ochrony, hierarchia przywilejów.

5. Ochrona emerytalna- w jakich przypadkach zadziała?

III. Przekształcanie stosunku pracy i jego konsekwencje

1. Ograniczenie etatu – warunki i zasady, obligatoryjność stosowania, terminy.

2. Zmiana warunków pracy i płacy – przyczyny, zasady, terminy.

3. Uzupełnianie etatu – zasady, konsekwencje.

4. Przeniesienie na podstawie Karty Nauczyciela i kodeksu pracy.

5. Przekształcenie stosunku pracy w związku ze zmianami organizacyjnymi.

IV.  Zasady współpracy ze związkami zawodowymi przy zwalnianiu pracowników.

V.   Wzory umów, kryteriów doboru zwolnienia, pozostałych dokumentów, w tym przykładowe orzecznictwo.

Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), znawca i pasjonat tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, MEiN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk.

Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 10400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej. Posiada doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 22 marca 2021 cena za osobę to jedyne 279 zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

06 kwiecień 2021 10:00