Zasady i sposoby prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dla projektów finansowanych ze środków UE

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#ewidencja księgowa, #fundusze strukturalne, #online, #polityka rachunkowości, #projekty UE, #rachunkowość projektow, #RES, #resedukacja, #szkolenieonline, #UE

Termin: 09. września Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 325zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy dotyczącej zasad i sposobów prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dla projektów finansowanych ze środków UE.

Korzyści ze szkolenia: dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu słuchacze nabędą umiejętności w poprawnym  prowadzeniu ewidencji księgowej dla projektów finansowanych ze środków UE, jak również będą mogli samodzielnie zidentyfikować ewentualne nieprawidłowości z tym związane.

1.Cel i podstawa prawna prowadzenia wyodrębnionej księgowości dla projektów finansowanych ze  środków UE.
2.Regulacje  wewnętrzne w zakresie rachunkowości w jednostkach realizujących projekty finansowane z UE.
-polityka rachunkowości;
-dokumenty wewnętrzne powiązane z polityką rachunkowości (instrukcja obiegu dokumentów, regulamin wynagradzania);
-plan kont.
3.Zasady ewidencji projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych:
-wyodrębniona ewidencja środków trwałych i ich umorzenie;
-wyodrębniona ewidencja środków pieniężnych;
-wyodrębniona ewidencja kosztów;
-odpowiedni Kod Księgowy.
4.Dowody księgowe – sposób opisywania i niezbędne elementy.
5.Kwalifikowalność wydatków.
6.Wkład własny – rodzaje i ewidencja.
7.Koszty pośrednie i zasady ich ewidencji w projektach współfinansowanych ze środków UE.
8.Zasady kontroli prawidłowości stosowania wyodrębnionej ewidencji i kodu księgowego
-kontrole projektów na miejscu;
-kontrole na zakończenie realizacji projektu;
-kontrole w okresie trwałości projektu.
9.Najczęściej popełniane błędy podczas tworzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej i kodu księgowego.

Ekonomista, księgowa, analityk finansowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach finansów, księgowości i analizy finansowej poparte wieloma dyplomami i certyfikatami (m. in. dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie „Rachunkowość” i „Rachunkowość zarządcza i controlling”, certyfikat ukończenia kursu zawodowego na Główną Księgową).
Od lat prowadzi szkolenia z zakresu księgowości i finansów, zarówno dla jednostek z sektora finansów publicznych, jak i pozostałych jednostek.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 19. sierpnia cena za osobę to jedyne 289 zł.

09 wrzesień 2022 09:00

09 wrzesień 2022 13:00

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.

Geodezyjne podziały nieruchomości

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.