szkolenie online

Teoria i praktyka sterowania ruchem drogowym

ID szkolenia: 2945

Region

Cała Polska

Tagi

#drogownictwo, #prawo o ruchu drogowym, #ruch drogowy, #sygnalizacja świetlna, #transport, #zarządzanie ruchem, #znaki drogowe
Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 5. stycznia  cena szkolenia 649 zł/os!

Szkolenie przewiduje:

• szczegółowe scharakteryzowanie przepisów dotyczących stosowania i funkcjonowania sygnalizacji świetlnej, wynikających z ustawy Prawo o ruchu drogowym, ustawy o drogach publicznych, rozporządzenia w sprawie zarządzania ruchem oraz nadzoru nad tym zarządzaniem, rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych, szczegółowych warunków technicznych stosowania sygnalizacji świetlnej oraz pozostałych przepisów techniczno-budowlanych, w tym także z uwzględnieniem przyjętych i projektowanych wzorców i standardów w drogownictwie (rekomendowanych przez ministra właściwego ds. transportu);
  • omówienie problematyki sterowania ruchem drogowym z punktu widzenia Projektanta, Opiniodawcy oraz Zatwierdzającego organizację ruchu z sygnalizacją świetlną, a także kwestie Programującego i Utrzymującego sterownik.
  • dyskusję w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego programów sygnalizacji świetlnej w zależności od ich stopnia złożoności.
  • wiele przykładów praktyki projektowej, w tym tzw. „case-study”,
  • bieżące rozwiązywanie sytuacji problemowych Uczestników szkolenia.

Adresatami szkolenia są:

• organy zarządzające ruchem drogowym,
  • organy nadzorujące zarządzanie ruchem drogowym,
  • jednostki zarządów dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych,
  • jednostki policji wykonujące w swoim zakresie zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego,
  • projektanci organizacji ruchu drogowego.

1. Podstawy prawne projektowania sygnalizacji świetlnej.
  2. Organizacja (sterowanie) a zarządzanie ruchem drogowym – synteza.
  3. Omówienie typowej zawartości projektu organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną.
  4. Wpływ ruchu sterowanego sygnalizacją świetlną na bezpieczeństwo jego uczestników.
  5. Zasadność budowy sygnalizacji świetlnej.
  6. Dobór odpowiednich faz sygnalizacyjnych.
  7. Rozmieszczanie sygnalizatorów i detektorów w planie sytuacyjnym.
  8. Grupy kolizyjne i nadzorowane.
  9. Czasy międzyzielone.
  10. Czasy opóźnień grup nadrzędnych względem podporządkowanych.
  11. Program stałoczasowy, zmiennoczasowy (akomodacyjny i acykliczny) i awaryjny – formalne kwestie ich projektowania i opiniowania.
  12. Programy wejściowe i wyjściowe.
  13. Charakterystyka algorytmu sterowania adaptacyjnego.
  14. Sygnalizacja wahadłowa.
  15. Przepustowość i warunki ruchu.

Prowadzący

doktor nauk technicznych w zakresie inżynierii lądowej i transportu, w specjalności inżynieria ruchu drogowego, adiunkt naukowo-dydaktyczny, certyfikowany audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego, autor i współautor raportów o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego dla miast i sieci dróg, projektant organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną, członek Stowarzyszenia Forum Audytorów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenia Klub Inżynierii Ruchu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, członek Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

• Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci,
  • W oparciu o profesjonalną platformę szkoleniową,
  • Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
  • Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem,
Szczegóły i rejestracja

Data od:

30 styczeń 2024 08:30

Data do:

31 styczeń 2024 15:30

Miejsce:

szkolenie online

Koszt:

699 zł + VAT

Formularz ogólny: Pobierz formularz

Podobne szkolenia

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Kurs 2-dniowy: Zarządzanie nieruchomościami od A do Z

Zobacz więcej

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Zobacz więcej

Dochody cywilnoprawne jednostek samorządu terytorialnego – skuteczna likwidacja zaległości i nadpłat. Znaczenie wyroku europejskiego trybunału sprawiedliwości z 13 stycznia 2022r. C-327/20 w kwestii dochodzenia rekompensaty (40, 70 lub 100 euro) za koszty odzyskiwania należności przez wierzyciela będącego podmiotem sektora finansów publicznych. Interpretacje niektórych regionalnych izb obrachunkowych, stanowisko ministerstwa rozwoju oraz najwyższej izby kontroli odnośnie dochodzenia rekompensaty przez podmioty publiczne.

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, organizowanych przez nas szkoleniach, kursach i warsztatach zadzwoń lub napisz!

Sprawdź nasze szkolenia