SKARGI, WNIOSKI I PETYCJE W PRAKTYCE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Cała Polska, Online

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, edukacja, petycje, skargi, wnioski

Przy zgłoszeniu do 6. lutego cena to jedyne 329 zł/os!

1. Jak odróżnić, czy pismo jest skargą, wnioskiem czy petycją.
  2. Organy właściwe do rozpoznania skargi, wniosku, petycji.
  3. Przekazanie według właściwości.
  4. Kto może złożyć skargę i wniosek, a kto petycję; w jakiej formie mogą być składane i kto powinien je podpisać.
  5. Tryb postępowania ze skargą i wnioskiem. Wezwanie do uzupełnienia lub wyjaśnienia. Terminy załatwienia. Pozostawienie bez rozpoznania.
  6. Sposób załatwienia skargi i wniosku. Pouczenie w przypadku rozstrzygnięcia o bezzasadności skargi. Skutki uznania skargi za zasadną.
  7. Ponowne wniesienie skargi w tej samej sprawie.
  8. Tryb postępowania z petycją. Obowiązek informacyjny. Terminy załatwienia petycji.
  9. Petycja wielokrotna.
  10. Rozstrzygnięcie petycji. Ponowna petycja w tej samej sprawie.
  11. Procedura odwoławcza – czy można zaskarżyć sposób załatwienia skargi, wniosku lub petycji?
  12. Rola Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
  13. Organizacja przyjmowania i załatwiania petycji, skarg i wniosków oraz nadzór i kontrola nad prawidłowością działania organów w tym zakresie.

Radca prawny, wieloletni pracownik samorządowy, w ramach kancelarii prowadzi obsługę prawną gmin. Autorka książki na temat jednostek pomocniczych.

07 marzec 2023 09:00

07 marzec 2023 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Prawa i obowiązki radnych nowej kadencji

Profesjonalny sekretariat z czynności kancelaryjnych i archiwizacyjnych oraz rozporządzenia „RODO” i ustawy o ochronie danych osobowych.