PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA SPÓŁDZIELNI ENERGETYCZNYCH

8 listopada_09:00 - 13:00

329(+VAT)

Termin: 08 listopad  Cena: 329zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Program:
1. Definicja spółdzielni energetycznych.
2. Podstawa prawna działania spółdzielni energetycznych.
-Warunki powstania spółdzielni energetycznych.
– formalne aspekty założenie spółdzielni energetycznej;
– skład spółdzielni energetycznych;
– moment nabycia osobowości prawnej przez spółdzielnie energetyczne;
– warunki powstania spółdzielni energetycznej, określone w ustawie o odnawialnych źródłach energii.
3. Zasady funkcjonowania spółdzielni energetycznych.
4. zasady wytwarzania energii przez spółdzielnie energetyczne;
5. rozliczanie energii wyprodukowanej przez spółdzielnie energetyczne;
– umowy jakie zobowiązana jest zawrzeć spółdzielnia energetyczna;
6. dokumentacja jaką zobowiązana jest prowadzić spółdzielnia energetyczna;
7. obowiązki sprawozdawcze spółdzielni energetycznych.
8. Spółdzielnie energetyczne w świetle ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw.
9. Funkcjonowanie spółdzielni energetyczne w innych państwach członkowskich.

Podsumowanie

Od 2017 roku przynależy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Jest członkiem trzy osobowego zespołu kancelarii w ramach którego pełni rolę specjalisty z zakresu prawa pracy oraz prawa ochrony środowiska.  Posiada bogate doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców w szczególności w sprawach z zakresu prawa pracy. Zajmuje się sporządzaniem oraz opiniowaniem obowiązujących u pracodawców procedur, umów o prace, umów o zakazie konkurencji, opinii prawnych z zakresu prawa pracy oraz prowadzeniem szkoleń.W kręgu jej zainteresowań pozostaje prawo pracy, prawo ochrony środowiska oraz prawo własności intelektualnej. Prywatnie zainteresowana jest tematyką prawa w Internecie, w tym w szczególności kwestii dotyczących reklamy w portalach społecznościowych.Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń na rzecz przedsiębiorców oraz podmiotów z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, a także organów administracji publicznej. Od 2020 roku prowadzi zajęcia na prywatnej uczelni wyższej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 18 października  2021r. cena szkolenia to jedyne 309 zł/os!!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo