Poprawne tworzenie pism urzędowych – Jak właściwie przygotować i zredagować pismo?.

24 czerwca_09:00 - 13:00

Termin: 24 czerwiec  Miejsce: online  Cena: 259 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cele szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cel szkolenia:

• Poprawne redagowanie pism pod względem merytorycznym oraz stylistycznym;
  • Nabycie umiejętności odpowiadania na korespondencję przychodzącą niezależnie od jej charakteru.

Adresaci:

• Pracownicy jednostek organizacyjnych redagujący oraz sprawdzający pisma niezależnie od szczebla;
  • Wszyscy zainteresowani tematyką.

Program:

1. Rola pism oraz e-maili w jednostce organizacyjnej.
  2. Korespondencja papierowa jako forma kontaktu z klientem
  3. Odpowiedzialność referenta
  4. Konstrukcja odpowiedzi elementem budowy wizerunku jednostkiElementy składowe pisma (znak sprawy, tytuł, treść, dane do kontaktu)
  1. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych
  2. Co powinno zawierać pismo
  3. Najczęściej popełniane błędy
  1. Elementy stylistyczne pisma
  2. Wybór czcionki
  3. Wcięcia, odstępy, akapity, interlinie
  4. Marginesy
  5. Forma wypowiedzi
  6. Zdania proste, wielokrotnie złożone
  7. Interpunkcja
  8. Wstęp, rozwinięcie, zakończenie
  9. Neutralność w wypowiedzi
  10. Najczęściej popełniane błędyAnaliza treści korespondencji przychodzącej I tworzenie w oparciu o nią odpowiedzi
  1. Analiza treści
  2. Zbieranie danych
  3. Wyodrębnienie rzeczywistego przekazu
  4. Redagowanie odpowiedzi w oparciu o zebrane informacje
  1. Weryfikacja korespondencji wychodzącej przez kierownika komórkiII. Formułowanie odpowiedzi e-mail oraz różnice pomiędzy korespondencją elektroniczną,
    a tradycyjną
    III. Obieg dokumentów w jednostce, typy systemów kancelaryjnych

AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne Adam Parysz. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej., Ponadto wdraża platformę EPUAP2 wraz z jej konfiguracją, nadzoruje projekty archiwizacyjne oraz digitalizacyjne.

Czynny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, PNBU „BT” Teresa Buzińska, Gminie Lądek oraz Zarządzie Oświaty w Pruszczu Pomorskim. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń (5 166 godzin dydaktycznych spędzonych na sali szkoleniowej oraz 6 687 przeszkolonych uczestników ) z zakresu archiwizacji dokumentacji, systemów teleinformatycznych (w szczególności EPUAP2), prawa archiwalnego, administracyjnego, ochrony danych osobowych, informacji publicznej, BIP oraz zarządzania dokumentem i podpisem elektronicznym dla wielu instytucji państwowych, samorządowych i firm prywatnych. Z zakresu ochrony danych osobowych przeszkolił dotychczas 2 324 osoby, przeprowadzając 684 godziny dydaktyczne szkoleń oraz przeprowadził oraz 22 audytów. Autor kilkunastu artykułów poświęconych zagadnieniom ochrony danych. Udokumentowane przeprowadzenie ponad 600 szkoleń dla wielu instytucji państwowych, prywatnych i samorządowych m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Kancelaria Senatu RP, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komenda Główna Policji, , Poczta Polska S.A., Koleje Mazowieckie, CBA, ZUS, PGE, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Żandarmeria Wojskowa, Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, Polska Akademia Nauk, Akademia Górniczo-Hutnicza, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Rzeszowie i w Olsztynie, Urząd Miasta Rzeszowa, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Szpital Zachodni im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, Arcelormittal, ArchiDoc S.A, Sąd Okręgowy w Kielcach oraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. W zakresie ochrony danych osobowych szkolił m. in. ING, Bank Śląski, Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Fenice Poland, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i Podlaski Urząd Wojewódzki. Współpracuje m. in. z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej: Ośrodki w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Opolu i Białymstoku, ADEPT S.C., Fundacja Rozwoju i Ochrony Komunikacji Elektronicznej FORCE, SUKCES C.R. Edyta Szczerkowska, PNBU „BT” Teresa Buzińska, COGNITIO S.C.