Oszustwa na rynku Forex, kryptowalut i opcji binarnych – jak je rozpoznać, jak ich uniknąć oraz jak odzyskać stracone pieniądze.

25 kwietnia_09:00 - 12:00

Termin: 25. kwietnia  Miejsce: online  Cena:319 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. osoby, które chcą lub rozważają inwestycje w kryptowaluty lub rynek Forex;
  2. osoby, jakie skorzystały z usług finansowych regulowanego podmiotu (brokera), a jakie mają wątpliwości co do jego działań;
  3. osoby, które miały nieszczęście powierzyć swoje środki podmiotowi (brokerowi) nieregulowanemu i teraz zastanawiają się jak je odzyskać.

1. Jak rozpoznać oszustwo finansowe na rynku Forex, kryptowalut i opcji binarnych
a. Ostrzeżenia organów nadzoru finansowego;
b. Opinie podmiotów zajmujących się recenzowaniem rynku Forex;
c. Informacje istotne dotyczące brokera z jego regulacji prawnych lub strony www;
d. Nieodpowiednia komunikacja z klientem;
e. Podejrzana reklama;
f. Pierwszy depozyt i/lub pierwsze, bardzo duże/duże zyski (najczęściej niewypłacane);
g. Zbieranie szeregu informacji o kliencie w rozmowach z nim;
h. Wpłaty do brokera (w tym podejrzane sposoby wpłat);
i. Namawianie do wpłat;
j. Pożyczki bez zgody i wiedzy klienta;
k. Trudności z wypłata środków;
l. Powoływanie się na wpływy;
m. Oszustwo na firmę odzyskującą należności lub Kancelarie Prawne, a szansa na odzyskanie pieniędzy.

2. Jak nie stać się ofiarą „brokera”:
a. Jakich informacji żądać;
b. Gdzie i jak można sprawdzić brokera;
c. Najważniejsze rzeczy, jakie można samemu ustalić, a na jakie należy zwrócić uwagę.

3. Jakie są sposoby, którymi można próbować odzyskać stracone środki oraz bronić się przed nielegalnymi działaniami „brokera”.
a. Reklamacja usług u brokera (jak ją sporządzić, co wskazać, gdzie i jak ją wysłać; różnice w procesie negocjacji – „broker nieregulowany” oraz „broker regulowany”);
b. reklamacja usług bankowych lub pośredników finansowych (w tym m. in. Chargeback, przesłanki uwzględniania reklamacji, wnioski o blokadę kont czy też o zwrot środków uzyskanych przez osobę nieuprawnioną);
c. dochodzenie należności od osób zaangażowanych (świadomie lub nie) w działalność „brokerów”;
d. zgłoszenie sprawy organom ścigania (najważniejsze elementy i dowody);
e. kwestia roszczeń cywilnych (o odszkodowanie i zadośćuczynienie);
f. zastrzeganie dokumentów oraz przeciwdziałanie wyłudzeniu kredytów/pożyczek (po zerwaniu współpracy z „brokerem”);
g. przeciwdziałanie próbom dalszych wyłudzeń przez „brokerów” lub osoby z nimi związane.

4. Krótkie odpowiedzi na pytania uczestników (czas trwania ok. godziny; odpowiedzi na krótkie pytania uczestników – formuła krótkie pytanie i kilku zdaniowa odpowiedź).

Szkolenie poprowadzi radca prawny Piotr Tarkowski, który tematem oszustw na rynku Forex, kryptowalut i opcji binarnych zajmuje się od połowy 2015 r. W tym czasie klientami jego Kancelarii było kilkaset osób pokrzywdzonych wskutek nierzetelnych, a często także nielegalnych działań tzw. „brokerów” (mając na myśli brokerów w cudzysłowiu, pojęciem tym określa się tzw. „brokerów nieregulowanych”, które to podmioty nie mają zezwolenia na świadczenie usług finansowych, a najczęściej w ogóle ich nie świadczą, tworząc iluzję inwestycji i dopuszczając się oszustw oraz innych czynów karalnych). W swojej praktyce zawodowej spotkał się on z wieloma różnymi rodzajami oszustw na rynku Forex, szczególnie przy użyciu kart płatniczych, kryptowalut, czy też kont osób trzecich (tzw. „słupów” lub też innych osób pokrzywdzonych przez tego samego „brokera”).

Mecenas Tarkowski niejednokrotnie pomagał także klientom pokrzywdzonym działaniami tzw. brokerów regulowanych (legalnie działających na rynku finansowym podmiotów – posiadających zezwolenie organów nadzoru Unii Europejskiej na działalność, ale których to działalność nie zawsze jest zgodna z umową z klientem lub przepisami prawa). W takich sporach Mecenas reprezentował klientów w rozmowach i negocjacjach z tymi podmiotami, w których to prawie zawsze udawało się wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące (w odpowiedniej części, gdyż negocjacje to wzajemne ustępstwa), obie strony sporu.

Zdarzało się także, że do prowadzącego szkolenie zgłaszała się osoba, która chciała zainwestować w kryptowaluty lub rynek Forex. Wtedy też był on w stanie ocenić danego brokera i , w razie zaistnienia uzasadnionych wątpliwości, rekomendować nie podejmowanie z nim współpracy.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Data:
Czas:
Koszt:
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem