Obowiązek szkolny i nauki w zadaniach gminy

22 lutego_09:00 - 13:00

Termin: 22.lutego 2022 Cena: 349zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Cel szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Uczestnicy zajęć zostaną zapoznani z zasadami kontrolowania spełniania obowiązków edukacyjnych przez uczniów, otrzymają wzory dokumentów niezbędnych do właściwej realizacji zadań gminy w tym zakresie. Przedstawione zostaną również procedury egzekucji obowiązku szkolnego i nauki, w tym wzory pism kierowanych do rodziców uczniów objętych obowiązkiem nauki oraz do instytucji wspomagających gminę w pozyskiwaniu informacji o uczniach.

1. Przepisy prawne regulujące spełnianie obowiązku szkolnego, obowiązku nauki oraz obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, w tym formy spełniania tych obowiązków.
  2. Nadzór gminy nad dyrektorami szkół podstawowych w zakresie ich zadań związanych z kontrolą spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego (m.in. z wykorzystaniem Systemu Informacji Oświatowej).
  3. Sposób prowadzenia ewidencji obowiązku nauki przez gminę, w tym obowiązek przekazywania danych do SIO.
  4. Współpraca gminy z różnymi podmiotami w zakresie pozyskiwania informacji o uczniach objętych obowiązkiem nauki.
  5. Procedury egzekucji obowiązków edukacyjnych:
    *obowiązki dyrektorów szkół podstawowych i gmin w zakresie egzekucji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego;
    *zadania gminy jako wierzyciela i egzekutora obowiązku nauki.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 20. czerwca cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem