Nowe regulacje prawne w awansie zawodowym nauczyciela od 1 września 2022r.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#2022, #awans_zawodowy, #dokumentowanie_awansu, #nowe_regulacje, #ścieżka_awansu_zawodowego, dyrektor, nauczyciel, zawód

Termin: 12. września Miejsce: ON-LINE Cena: 319zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

Cel

Celem niniejszego szkolenia jest  omówienie  zmian w przepisach regulujących sposób prowadzenia i dokumentowania awansu zawodowego nauczyciela na zasadach obowiązujących od 1 września 2022 r.   Każdy  z uczestników otrzyma pakiet gotowych rozwiązań na start, co bez wątpienia ułatwi Dyrektorom i Nauczycielom poruszanie się w nowych zmianach. Każdy uczestnik szkolenia będzie mógł skorzystać- w dowolnym czasie- z  bezpłatnej  konsultacji poszkoleniowej z ekspertem MEN do spraw awansu.

Cele seminarium jest:

1. Omówienie nowych regulacji prawnych w zakresie awansu zawodowego nauczyciela, które obowiązują od 1 września 2022r.
  2. Omówienie zadań towarzyszących ścieżce awansu zawodowego.
  3. Omówienie obowiązków dyrektora szkoły związanych z awansem zawodowym.
  4. Zapoznanie ze zmianami w zakresie zatrudniania nowych pracowników.
  5. Zapoznanie z wzorami dokumentów.

Zagadnienia

Podczas szkolenia dowiesz się?

1.Jak będzie wyglądała ścieżka awansu zawodowego nauczycieli po 1 września 2022r.
2.Kogo obejmą przepisy przejściowe?
3. Na jakich zasadach otrzymają kolejne stopnie awansu nauczyciele, którzy w dniu 1 września 2022 r. będą w trakcie stażu na wyższy stopie awansu zawodowego?
4.Jakie zadania będzie wykonywał nauczyciel w ramach przygotowania do zawodu i kto może go odbyć w skróconym czasie?
5.Czy mentor to synonimiczne określenie opiekuna stażu, czy nowa oświatowa funkcja i kto będzie mógł ją pełnić?
6.Jakie warunki będą musieli spełniać nauczyciele, żeby uzyskać kolejne stopnie awansu?
7. Jakie będą skutki negatywnej oceny pracy i negatywnej opinii o przeprowadzonych zajęciach?
8. Jak dobrze przygotować się do spotkania z Komisją?
9.Jak zmiany w awansie zawodowym nauczycieli wpłyną na zasady zatrudniania nauczycieli?
10. W jaki sposób Dyrektor może wspomagać nauczycieli podczas awansu zawodowego?
11. Jakie wymagania formalne będą towarzyszyły ścieżce awansu zawodowego, które musi spełnić dyrektor i nauczyciel?
12. Składy komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych.
13. Jak należy wypełnić dokumenty towarzyszące ścieżce awansu zawodowego (opinie, zaświadczenia, dokumenty)?
13. Inne pytania, wynikające w dyskusji- dokumenty.

Poza tym uczestnicy otrzymają pakiet potrzebnych dokumentów na start (opinii, dokumentów i zaświadczeń) i możliwość bezpłatnej konsultacji z ekspertem w dowolnym terminie.

I. Nowe regulacje prawne w ocenie pracy i awansie zawodowym.

• Nowe regulacje prawne dotyczące awansu zawodowego nauczyciela.
• Zamiast stażu przygotowanie do zawodu nauczyciela.
• Zadania nauczyciela realizowane w trakcie przygotowania do zawodu.
• Mentor, czyli kto?
• Ocena pracy, lekcje otwarte w obecności komisji i rozmowa kwalifikacyjna- nowe pomysły weryfikacyjne w ścieżce awansu zawodowego nauczycieli.
• Rola Dyrektora we wspomaganiu nauczycieli w uzyskiwaniu kolejnych stopni awansu zawodowego.
• Dokumentacja w ścieżce awansu.

II Panel podsumowujący.

Wykładowca akademicki, ekspert MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli, ekspert ORE, metodyk nauczania, trener II stopnia, coach ICF/ACC. Od ponad 10 lat pracuje jako ekspert w komisjach  ministerialnych, kuratoryjnych, samorządowych. Staż prawniczy odbyła w Departamencie Prawa w MEiN. Współtwórczyni i realizatorka projektów rozwojowych skierowanych do dyrektorów szkół i nauczycieli. Od wielu lat współpracuje z uczelniami i organizacjami edukacyjnymi w ramach realizacji działań edukacyjnych m.in. Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Uniwersytetem Jagiellońskim, Wyższą Szkołą Bankową, Wyższą Szkołą Humanitas, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, TEB Edukacja, Immoqee Sp.z o.o, IBD Business School, Fundacją Innowacja i Wiedza. Autorka publikacji naukowych i metodycznych oraz programów szkoleniowych.  Specjalizuje się w tematyczne związanej z prawem oświatowym,  reformowaniem polskiego systemu oświaty, metodyce efektywnego nauczania i uczenia się oraz kompetencjach kluczowych obecnych w polskich i europejskich dokumentach programowych.  Prowadzi zajęcia dla uczelniach wyższych na kierunkach „Psychologia w biznesie” i „Pedagogika” oraz na studiach podyplomowych z Zarządzania oświatą.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 29. sierpnia cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

12 wrzesień 2022 09:00

12 wrzesień 2022 12:00

Profesjonalny sekretariat z czynności kancelaryjnych i archiwizacyjnych oraz rozporządzenia „RODO” i ustawy o ochronie danych osobowych.

Wymiar i pobór niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym – od decyzji do tytułu wykonawczego

Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnościami