Jak zbudować skuteczny system Whistleblowing`u i system zarządzania zgodnością (Compliance)

16 kwietnia_09:00 - 14:00

Termin: 16 kwietnia  Cena:299  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Grupa docelowa – Przedsiębiorcy, w tym spółki prawa handlowego oraz jednostki Skarbu Państwa i jednostki samorządu terytorialnego.

Podczas warsztatów zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

• systemy Whistleblowing`u i sygnaliści,
  • tworzenie skutecznych systemów zarządzania zgodnością – Compliance,
  • jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

MODUŁ I

systemy Whistleblowing`u i sygnaliści

• zakres podmiotowy i przedmiotowy Dyrektywy w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii
  • tryby dokonywania zgłoszeń i odpowiednie procedury działań następczych
  • ochrona sygnalisty

MODUŁ II

Skuteczne systemy zarządzania zgodnością (Compliance) – Tworzenie bezpiecznej organizacji

• Wzorce należytej staranności
  • Dobre praktyki
  • Zasady tworzenia CMS (Compliance Management Systems)

MODUŁ III

• Co zrobić jak wydarzy się najgorsze?

Paweł Bronisław Ludwiczak, Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończył podyplomowe studia Prawa Finansowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Łódzkim i studium menedżerskie MiniMBA. Posiada m.in. certyfikat Approved Compliance Officer (ACO) oraz certyfikat Approved Compliance Expert (ACE). Prowadzi kancelarię radcy prawnego specjalizując się w zagadnieniach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, ochroną danych osobowych oraz Compliance. Prelegent na różnych konferencjach i warsztatach.
Autor kilkudziesięciu artykułów na temat ochrony danych osobowych i Compliance

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Do dnia 17 grudnia 2021 r. muszą w Polsce zacząć obowiązywać przepisy niezbędne do wykonania Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.

Przy zgłoszeniu do 26 marca 2021 cena za osobę to jedyne 279 zł

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,