Zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wprowadzone Ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw

Cała Polska, Online

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, planowanie, planowanie przestrzenne, zagospodarowanie, zagospodarowanie przestrzenne, zmiana ustawy

Przy zgłoszeniu do5. stycznia cena szkolenia to jedyne 459 zł/os!

24.07.2023 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw. Ustaw wprowadza szereg nowych rozwiązań w zakresie planowania i zagospodarowani przestrzennego. Na szkoleniu przedstawione zostaną wprowadzane mocą nowelizacji rozwiązanie prawne ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na procedurę zarówno uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego jak i wydawania decyzji indywidulanych (warunków zabudowy, decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego).

Przedmiotem szkolenia będzie analiza powyższych nowych regulacji prawnych oraz całokształtu normowań z zakresu planowania i zagospodarowani przestrzennego.

Szkolenie adresowane jest do:

• urzędników administracji publicznej (urzędów gmin), zajmujących się tematyką planowania i zagospodarowania przestrzennego.

1. Analiza nowych definicji, wprowadzonych mocą nowelizacji
2. Zapewnienie partycypacji społecznej
3. Plany ogóle gmin – co to jest? Procedura uchwalania. Uzasadnienie planów ogólnych.
4. Strefy planistyczne w planie ogólnym
5. Gminne standardy urbanistyczne i warunki ich określania
6. Instalacje odnawialnych źródeł energii w świetle nowelizacji
7. Zamiany w zakresie uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
8. Uproszczona procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
9. Odszkodowania, renty planistyczne
10. Zintegrowany plan inwestycyjny, co to jest? Procedura uchwalania.
11. Umowa urbanistyczna, procedura i warunki zawierania.
12. Pan zagospodarowania przestrzennego województwa a akty planistyczne na poziomie gminy, wzajemne zależności, zasady rozliczania kosztów związanych z wprowadzeniem określonych rozwiązań.
13. Zamiany w procedurze wydawania decyzji lokalizacyjnej – poszerzenie zakresu organów konsultujących, wpływ planów ogólnych na decyzje lokalizacyjne
14. Zmiany w zakresie ustalania warunków zabudowy.
15. Zasada dobrego sąsiedztwa
16. Wyłączenia zastosowania art. 61 ust. 1 u.p.z.p.
17. Nowe zasady wyznaczania obszaru analizy
18. Przeniesienie decyzji w sprawie warunków zabudowy
19. Rejestr Urbanistyczny
20. Analiza przepisów przejściowych.
21. Informacje dotyczące nieruchomości i przedsięwzięcia deweloperskiego.
22. Pytania i odpowiedzi.

Radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa UwB. Członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku orzekający od wielu lat w sprawach dot. m.in. ustalania warunków zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego. Aktualnie wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Harasimowicz, Górczyńska i Wspólnicy spółka komandytowa. Wykładowca w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z przedmiotu „Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne”. Autor ponad 115 publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego w tym w z obszaru planowani i zagospodarowani przestrzennego.

24 styczeń 2024 09:00

24 styczeń 2024 14:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach i oceny oddziaływania na środowisko