Zmiany w JPK od 1 lipca 2021 i ich zastosowanie w JST – SZKOLENIE GODZINNE

20 sierpnia_10:00 - 11:00

99zł

Termin: 20. sierpnia Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 99 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Adresaci:

Kierownicy jednostek, główni księgowi, skarbnicy, osoby pracujące w obszarach finansowo księgowych i administracyjnych, pracownicy kadr.

Cel: zapoznanie się z najnowszymi zmianami w Jednolitym Pliku Kontrolnym, które wchodzą w życie 1 lipca 2021 roku.

1. Nowe brzmienie przepisu dot. oznaczenia „GTU_07” – pojazdy.
2. Dookreślenie oznaczenia „GTU_10” – budynki, budowle, grunty i ich części.
3. Przypisanie usługom o charakterze niematerialnym oznaczonych kodem „GTU_12”, symboli PKWiU wg klasyfikacji PKWiU 2015.
4. Wyłączenie wprost kodów GTU dla raportów okresowych i dokumentów wewnętrznych.
5. Wykazywanie paragonów z NIP do kwoty 450 zł uznanych za faktury uproszczone.
6. Zmiana w zakresie oznaczenia „MPP” – mechanizm podzielonej płatności.
7. Limit kwotowy dla oznaczeń „TP” – podmioty powiązane, zmiany w zakresie oznaczenia „TP” dla podmiotów powiązanych ze Skarbem Państwa lub jednostkami samorządu terytorialnego lub ich związkami.

Doradca podatkowy, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl