Zatrudnianie personelu w projektach UE

22 sierpnia_08:30 - 12:30

Termin: 28. sierpnia Miejsce: ONLINE Cena: 299zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

AdresaciCelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie kierowane jest do pracowników beneficjentów oraz potencjalnych beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy UE lub aplikujących o pozyskanie takich środków oraz pracowników Instytucji Zarządzających i Pośredniczących.

Wymagania wstępne dla uczestników: podstawowa wiedza o Funduszach Strukturalnych

Celem kształcenia jest zapoznanie pracowników beneficjentów oraz IZ/IP z zasadami zatrudniania personelu w projektach UE w okresie 2014-2020 po zamianach jakie wprowadziła nowelizacja ustawy wdrożeniowej i najnowsze Wytyczne w zakresie kwalifikowalności z sierpnia 2017 roku.

Kształcenie będzie miało formę: kursu

Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie kursu:

 Znajomość podstaw prawnych zatrudniania personelu
 Znajomość zmian jakie wprowadziła nowelizacja ustawy wdrożeniowej
 Znajomość zmian wprowadzonych Wytycznymi z sierpnia 2017 roku
 Znajomość warunków stosowania umów cywilnych
 Umiejętność ustalania wysokości wynagrodzenia
 Umiejętność przyznawania nagród i premii
 Umiejętność prowadzenia dokumentacji związanej z zatrudnieniem personelu

1.  Podstawy prawne zatrudniania personelu w latach 2014-2020
    – Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 1303/2013, 1304/2013
    – Kodeks pracy- Wytyczne
    – Umowa o dofinansowanie
  2. Najważniejsze zmiany wprowadzone w 2017 roku nowelizacją ustawy wdrożeniowej i najnowszymi Wytycznymi
    – Likwidacja Wytycznych programowych
    – Nowe definicje w Wytycznych
    – Personel a wykonawca
    – Zmiany dotyczące stosowania umów cywilnych
  3. Zatrudnianie personelu
    – Ogólne warunki zaangażowania personelu
    – Osoby zatrudnione w instytucji uczestniczącej w realizacji Programu Operacyjnego
    – Stosunek pracy
    – Składniki wynagrodzenia
    – Niekwalifikowalne elementy wynagrodzenia
    – Dodatkowe wynagrodzenie roczne
    – Oddelegowanie
    – Nagrody i premie
    – Dodatki do wynagrodzeń
    – Koszty związane z wyposażeniem stanowiska pracy
    – Samozatrudnienie
    – Wolontariusze
    – Limit zaangażowania miesięcznego
    – Personel zatrudniony w kosztach rozliczanych ryczałtowo
    – Personel w projektach partnerskich

Prawnik (Wydział Prawa i Administracji UMCS), specjalista z zakresu prawa europejskiego i polskiego w obszarze polityki spójności, doświadczony wykładowca i trener z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Od kilkunastu lat pracuje przy realizacji programów finansowanych ze środków UE. Przygotowywał rekomendacje dotyczące formułowania kryteriów konkursowych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Trener na szkoleniach horyzontalnych „Regulacje unijne, dokumenty strategiczne i programowe oraz logika i zasady programowania, system wdrażania i system instytucjonalny w latach 2014-2020” dla pracowników Instytucji Zarządzających i konsultantów PIFE na zlecenie MIR. Prowadził szkolenia dla Instytucji Pośredniczących PO IŚ, PO PC, PO WER i RPO z zakresu ustawy wdrożeniowej, oceny wniosków o dofinansowanie, kwalifikowalności wydatków, rozliczania projektów, kontroli, wykrywania nieprawidłowości. Specjalizuje się w szkoleniach dla beneficjentów z zarządzania projektami, realizacji projektów partnerskich, aplikowania o dofinansowanie, konkurencyjnego ponoszenia wydatków, równości szans.
Trener Krajowego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego, pełnił funkcję dyrektora w Instytucji Wdrażającej, przewodniczącego Komisji Oceny Projektów, członka Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług dla MSP, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia.
Przygotowywał jako ekspert opinie do wniosków o dofinansowanie w procesie oceny KOP, do projektów systemowych oraz w procedurze odwoławczej. Oceniał wnioski na innowacje społeczne. Członek jury w konkursie Dobre praktyki EFS. Kandydat na eksperta w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 1. sierpnia 2022 cena szkolenia to jedyne 279 zł/os!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem