Zasady prowadzenia książki obiektu budowlanego w praktyce podmiotów zarządzających nieruchomościami

2 czerwca_09:00 - 14:00

Termin: 02. czerwca Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 299 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
CelAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Wskazanie przepisów prawa związanych z utrzymaniem i eksploatacją obiektów budowlanych w trakcie ich użytkowania, zasad prowadzenia dokumentacji obiektów budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, prowadzenie i dokonywanie prawidłowych wpisów w KOB oraz dokumentowanie czynności związanych z obiektem budowlanym, doktryna, przykłady i orzecznictwo sądowe w tematyce szkolenia wraz z uprawnieniami organów nadzoru budowlanego.

Zarządcy nieruchomości, podmioty sprawujące nadzór nad eksploatacją obiektów budowlanych, nadzór nad zasobem nieruchomości i obiektów budowlanych w zasobie gminnym i innych zasobach oraz osoby odpowiedzialne za utrzymanie obiektów budowlanych w firmach.

1.Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane jako podstawowy akt prawny związany z utrzymaniem nieruchomości i obiektów budowlanych w należytym stanie technicznym i użytkowym.

2.Książka obiektu budowlanego, jako dokument służący do wpisów związanych z stanem technicznym i użytkowym obiektów budowlanych , podstawa prawna jej prowadzenia -Rozporządzenie Ministra Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie książki obiektu budowlanego.

3.Forma i treść książki obiektu budowlanego zgodnie z w/w rozporządzeniem oraz ogólne zasady jej prowadzenia.

4. Podmioty prawa zobowiązane i posiadające uprawnienia do prowadzenia i dokonywania wpisów do książki obiektu budowlanego .

5. Zakres, forma i rodzaje okresowych przeglądów obiektów budowlanych wymaganych przez przepisy prawa budowlanego i aktów szczegółowych do ustawy oraz wynikające z innych ustaw.

6.Najczęściej popełniane błędy przy prowadzeniu książki obiektu budowlanego – skutki prawne i faktyczne dla podmiotów właścicielskich.

7.Zalecenia związane z protokołami przeglądów okresowych wykonanych z obiektach budowlanych – terminy ich wykonania i zaniechanie wykonania – skutki prawne i faktyczne – kontrola inspektora nadzoru budowlanego – kary.

8.Zasady dokonywania wpisów do KOB związanych z przeprowadzonymi na obiekcie pracami remontowymi i budowlanymi, przebudowa obiektu budowlanego.

9.Zakładanie nowych tomów KOB – zasady i forma oraz obowiązek przechowywania dokumentacji obiektu budowlanego przez okres jego istnienia – sankcje prawne.

10. Organy administracji budowlanej i ich uprawnienia związane z kontrolami dotyczącymi utrzymania stanu technicznego i użytkowego obiektów budowlanych – orzecznictwo organów i sądów w sprawach związanych z prowadzeniem KOB i utrzymaniem obiektu budowlanego – przykłady.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

Przy zgłoszeniu do 19 maja 2021 cena za osobę to jedyne 269 zł.