Uprawnienia rodzicielskie po nowemu w Kodeksie Pracy- czyli nowe prawa pracownika i obowiązki pracodawcy – zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej – wzory

Nie określono

#KPA, #nowe_prawa_pracownika, #obowiązki_pracodawcy, #pracodawca, #pracownik, #uprawnienia_rodzicielskie, #urlop, #zasady_prowadzenia_dokumentacji

Przy zgłoszeniu do 03.kwietnia cena szkolenia wynosi 349 zł/os.

Czym jest zwolnienie od pracy „na siłę wyższą”
✓ Wymiar zwolnienia
✓ Kto może skorzystać ze zwolnienia
✓ Co oznacza “siła wyższa” – co powinno znaleźć się we wniosku o zwolnienie
✓ Zasady wyliczania wynagrodzenia za zwolnienie
✓ Czy pracodawca może odmówić prawa do zwolnienia od pracy na okoliczność ”siły wyższej”
✓ Jak ewidencjonować zwolnienie

Nowy urlop opiekuńczy – nowe wzory wniosków
✓ Wymiar
✓ Zasady korzystania z nowego urlopu.
✓ Co powinno znaleźć się we wniosku o urlop opiekuńczy?
✓ Obowiązki pracodawcy
✓ Prawa pracownika
✓ Jak ewidencjonować urlop?

Urlop rodzicielski po nowemu
✓ Zasady przyznawania prawa do urlopu
✓ Wymiar urlopu
✓ wydłużenie dotychczasowego urlopu rodzicielskiego dla drugiego rodzica dziecka- ( 9 tygodniowy urlop rodzicielski dla Ojców)
✓ Wymiar urlopu
✓ Wysokość zasiłku rodzicielskiego
✓ Wyjaśnienia resortowe
✓ Którzy rodzice skorzystają z nowego prawa?

Urlop ojcowski po nowemu.

Prawo pracownika do elastycznej organizacji pracy- co to oznacza w praktyce? (wzór wniosku o elastyczną formę zatrudnienia)
✓ kto będzie mógł skorzystać z elastycznych form zatrudnienia w świetle planowanych zmian ?
✓ co kryje się pod pojęciem: elastyczne formy zatrudnienia pracownika?
✓ wniosek o zastosowanie elastycznej formy zatrudnienia pracownika?
✓ jakie prawa i obowiązki ma pracodawca – jakie prawa i obowiązki ma pracownik?

Ochrona pracowników korzystających z urlopów związanych z rodzicielstwem

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

17 kwiecień 2023 08:00

17 kwiecień 2023 11:30

Zmiany w instrukcji kancelaryjnej i wykazie akt w związku z wprowadzeniem systemu mieszanego lub systemu klasy EZD

Geodezyjne podziały nieruchomości

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.