Statuty szkół, przedszkoli i placówek oświatowych praktycznie – konstrukcja i aktualizacja dokumentu, identyfikacja błędów w statutach.

Nie określono

#błędy_w _statutach, #placówki oświatowe, #prawo_oświatowe, #statut przedszkola, #statut szkoły

Przy zgłoszeniu do 20. listopada cena szkolenia wynosi 429 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest Identyfikacja i poprawa najczęstszych błędów pojawiających się w zapisach statutów jednostek systemu oświaty.
Korzyści to :
– ukazanie najważniejszych uregulowań prawnych dotyczących statutów w r. szk. 2023/2024,
– poznanie procedur dotyczących konstrukcji statutów,
– identyfikacja najczęstszych błędów pojawiających się w zapisach statutów,
– wyeliminowanie ze statutów uregulowań sprzecznych z przepisami prawa,
– uniknięcie ingerencji organów nadzoru pedagogicznego w statuty – uchylanie statutów lub ich fragmentów,
– nabycie umiejętności tworzenia i zmieniania statutów.

1) Statuty szkół/przedszkoli/placówek – ich miejsce w prawie oświatowym.
2) Przykłady aktualizacji prawnej statutu w świetle ostatnich zmian w prawie oświatowym – przykłady zapisów.
3) Zidentyfikowane obszary, w których najczęściej dochodzi do sprzeczności prawa szkolnego z przepisami aktów prawnych wyższego rzędu – jakie najczęstsze błędy popełniają twórcy statutów (na przykładach)?
4. Pytania i odpowiedzi (np. ostatnie godzina szkolenia).

Ekspert w zakresie prawa oświatowego i specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, współpracujący z jednostkami samorządu terytorialnego, kuratoriami oświaty i ministerstwem właściwym do spraw oświaty i wychowania w sprawach nadzoru pedagogicznego, doskonalenia dyrektorów i nauczycieli.
Autor lub współautor  ponad 30 pozycji książkowych i szeregu artykułów poświęconych zmianom w prawie oświatowym, autor wielu porad (aktualnie opublikowanych ponad 900) dla Portalu Oświatowego WiP oraz Forum Media Polska.
Wykładowca prawa oświatowego w szkołach wyższych i placówkach doskonalenia nauczycieli, wieloletni starszy wizytator kuratorium oświaty, nauczyciel konsultant i wicedyrektor placówki doskonalenia nauczycieli.

07 grudzień 2023 09:00

07 grudzień 2023 13:00

Audit wewnętrzny systemu HACCP w placówce żywienia zbiorowego

Warsztaty praktyczne: układanie receptur i jadłospisów w żywieniu zbiorowym dzieci i młodzieży.

DIETA WEGETARIAŃSKA I WEGAŃSKA W ŻYWIENIU ZBIOROWYM DZIECI