szkolenie online

Środki trwałe i inwestycje w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie podatkowym i bilansowym

ID szkolenia: 1506

Region

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

Tagi

#amortyzacja środków trwałych, #ewidencja środków trwałych, #inwestycje, #Klasyfikacja środków trwałych, #likwidacja, #przepisy rachunkowe, #res edukacja, #środki trwałe, #szkolenieonline, #wycena środków trwałych
Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 22. września  cena za osobę to jedyne 389 zł.

Cel i korzyści

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zasad z zakresu klasyfikacji, ewidencji, amortyzacji i wyceny środków trwałych oraz inwestycji w oparciu o Ustawę o Rachunkowości, nową Klasyfikację Środków Trwałych i KSR nr 11.

Korzyści ze szkolenia: dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu słuchacze nabędą wiedzę w zakresie dotyczącym prawidłowej ewidencji, wyceny, amortyzacji środków trwałych i inwestycji w oparciu o najnowsze przepisy rachunkowe.

Program szkolenia

1. Definicja środka trwałego, jego części składowych, dodatkowych i peryferyjnych.
  2. Kompletność środka trwałego w aspekcie Ustawy o Rachunkowości i Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11.
  3. Wartość początkowa środka trwałego (cena nabycia, koszt wytworzenia).
  4. Klasyfikacja środków trwałych – zmiany w nowej klasyfikacji KŚT – porównanie do poprzedniej KŚT.
  5. Ulepszenie a remont środków trwałych.
  6. Amortyzacja środków trwałych – stawki amortyzacyjne i metody amortyzacji.
  7. Środki trwałe w budowie (inwestycje)
    • Pojęcie środków trwałych w budowie (inwestycji).
    • Zasady ewidencji środków trwałych w budowie ( inwestycji).
    • Jakie koszty zalicza się do kosztów inwestycji.
  8. Pojęcie inwestycji w obcym środku trwałym, inwestycji zaniechanych.
  9. Zasady gospodarowania majątkiem trwałym z uwzględnieniem zasad pozbywania się majątku zużytego i zbędnego:
    • sprzedaż składników majątku,
    • likwidacja składników majątku.
  10.  Wartość bilansowa środków trwałych.

Prowadzący

Ekonomista, księgowa, analityk finansowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach finansów, księgowości i analizy finansowej poparte wieloma dyplomami i certyfikatami (m. in. dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie „Rachunkowość” i „Rachunkowość zarządcza i controlling”, certyfikat ukończenia kursu zawodowego na Główną Księgową).
Od lat prowadzi szkolenia z zakresu księgowości i finansów, zarówno dla jednostek z sektora finansów publicznych, jak i pozostałych jednostek.

• Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci,
  • W oparciu o profesjonalną platformę szkoleniową,
  • Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
  • Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem,
Szczegóły i rejestracja

Data od:

19 październik 2023 09:00

Data do:

19 październik 2023 13:00

Miejsce:

szkolenie online

Koszt:

429 zł + VAT

Formularz ogólny: Pobierz formularz

Podobne szkolenia

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Zastosowanie ChatGPT w administracji publicznej

Zobacz więcej

Dochody cywilnoprawne jednostek samorządu terytorialnego – skuteczna likwidacja zaległości i nadpłat. Znaczenie wyroku europejskiego trybunału sprawiedliwości z 13 stycznia 2022r. C-327/20 w kwestii dochodzenia rekompensaty (40, 70 lub 100 euro) za koszty odzyskiwania należności przez wierzyciela będącego podmiotem sektora finansów publicznych. Interpretacje niektórych regionalnych izb obrachunkowych, stanowisko ministerstwa rozwoju oraz najwyższej izby kontroli odnośnie dochodzenia rekompensaty przez podmioty publiczne.

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w pomocy społecznej

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, organizowanych przez nas szkoleniach, kursach i warsztatach zadzwoń lub napisz!

Sprawdź nasze szkolenia