Prawa pacjenta i odpowiedzialność placówki za zdarzenia medyczne

Cała Polska, Online

#RES, #szkolenie online, #webinar, medycyna, pacjent, placówka, placówka medyczna, prawo, RES_Edukacja, szkolenie, szpital

Przy zgłoszeniu do 19. grudnia cena szkolenia to jedyne 409 zł!

1. Obowiązki lekarza – dołożenie należytej staranności, zobowiązanie rezultatu.
2. Relacje pacjent i personel – najczęściej popełniane błędy wśród pracowników medycznych.
3. Zapewnienie realizacji prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej.
4. Realizacja prawa pacjenta do udostępniania dokumentacji medycznej.
5. Wyrażenie (odmowa) zgody pacjenta na udzielanie świadczeń medycznych.
6. Pacjent pod wpływem alkoholu i środków odurzających – aspekt prawny.
7. Zachowanie tajemnicy przez osoby wykonujące zawód medyczny.
8. Zwolnienie z obowiązku tajemnicy.
9. Aspekt informowania pacjenta w prawie medycznym.
10. Pacjent pediatryczny – udzielanie świadczeń medycznych w kontekście prawnym.
11. Błąd medyczny, zdarzenie niepożądane a niepowodzenie lecznicze.
12. Odpowiedzialność prawna medyków, kadry zarządzającej podmiotem leczniczym oraz podmiotu leczniczego.
13. Roszczenia w przypadku naruszenia praw pacjenta.
14. Medyk w postępowaniu sądowym.
15. Przedstawienie indywidualnych przypadków z zakresu prawa medycznego.

Specjalizuje się w prawie medycznym.

Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia z zakresu zdrowia publicznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W 2016 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko- Dentystycznym w Zabrzu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z licznymi kancelariami prawnymi zajmując się m.in. opiniowaniem merytorycznym z zakresu spraw o błędy medyczne oraz z zakresu praw i obowiązków zarówno pacjentów jak i kadr medycznych.

Dodatkowo ukończyła m.in. studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego oraz zarządzania zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia. Wieloletni pracownik naukowo- dydaktyczny m.in. na Uniwersytecie Opolskim, Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Prowadzi liczne zajęcia zarówno na studiach I i II stopnia, studiach podyplomowych oraz studiach MBA w ochronie zdrowia. Od 2015 roku prowadzi szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych z zakresu prawa medycznego. Autorka bardzo licznych publikacji o tematyce prawno- medycznej, prelegent na wielu konferencjach o zasięgu lokalnym jak i międzynarodowym. Obecnie pracuje w Kancelarii Adwokackiej w Katowicach.

13 styczeń 2023 09:00

13 styczeń 2023 13:00

Zamówienia publiczne do 130 000 zł. w oświacie

KURS INTENDENT W PLACÓWCE ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY