Pracownik on-line i off-line. Ograniczenia pracy zdalnej.

25 czerwca_09:00 - 13:00

299+(VAT)

Termin: 12 maja  Cena: 299zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Zasady pracy zdalnej
  • polecenie pracy zdalnej
  • organizacja pracy: zapewnienie narzędzi i logistyki
  1. Czas pracy przy pracy zdalnej
  • normy czasu pracy,
  • praca według rozkładu, praca według harmonogramu
  • systemy czasu pracy, elastyczny system w sytuacji pandemii
  • możliwość modyfikacji godzin pracy
  • ewidencja wykonywanych obowiązków
  • praca rotacyjna/hybrydowa, a praca według grafiku
  1. Kontakt z pracodawcą poza godzinami pracy
  • dyżury pracownicze: dyżur zakładowy, dyżur domowy
  • dyżur pod telefonem – kwalifikacja prawna
  • należności z tytułu dyżuru pracowniczego: wynagrodzenie, czas wolny
  1. Obowiązkowy odpoczynek po pracy
  • wymiar obowiązkowego odpoczynku: dobowy, tygodniowy
  • skrócenie obowiązkowego odpoczynku w sytuacji pandemii
  • skutki obowiązkowego odpoczynku dla czasu pracy i jego rozliczenia oraz dla pracy zdalnej
  1. Projektowane regulacje unijne w zakresie gwarancji do bycia off-line dla pracowników – rezolucja Parlamentu Europejskiego ze stycznia 2021 r.

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wieloletni redaktor „Serwisu Prawno-Pracowniczego”, autor i współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych w Polsce. Regularnie publikuje w „Dzienniku – Gazecie Prawnej”. Doświadczony trener i wykładowca, specjalizujący się zwłaszcza w zagadnieniach zatrudnienia i wynagradzania w jednostkach publicznych, w tym w samorządzie, instytucjach kultury, służbie zdrowia, wymiarze sprawiedliwości.

Szkolenia prowadzi od 2006 roku. Współautor Komentarza do Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Autor i współautor licznych artykułów, porad i opinii z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz kilkunastu publikacji książkowych m.in.:

„Umowy o pracę. Umowy na czas określony i nieokreślony”,

„Zatrudnienie w samorządzie – powołanie, wybór, umowa o pracę”.

„Pracownicy instytucji kultury. Szczególne zasady zatrudniania i wynagradzania”

„Kadry i płace w instytucjach kultury (2 wydania)”,

„Kadry i płace w jednostkach samorządowych 2018”,

„Vademecum skarbnika jednostki samorządu terytorialnego”

„Przeprowadzanie ocen pracowniczych w służbie cywilnej”,

„»13« – dodatkowe wynagrodzenie roczne”

„Nadgodziny pracowników w jednostkach sektora finansów publicznych”

„Niewypłacalność pracodawcy. Praktyczne zagadnienia”

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 11 czerwca  2021r. cena szkolenia to jedyne 279 zł/os!!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo