Planowanie i organizacja czasu pracy – zarzadzanie sobą w czasie

7 czerwca_09:00 - 15:00

Termin: 07. czerwca 2021r.  Cena: 349zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Cel szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

1.Doskonalenie umiejętności w zakresie zarządzania sobą w czasie,
2.Podniesienie swojej efektywności w zakresie planowania i organizacji czasu,
3.Poznanie metod i technik skutecznie organizujących czas pracy,
4.Zapoznanie uczestników z metodami określania i skutecznej realizacji celów,
5.Zidentyfikowanie „wąskich gardeł” w zakresie planowania i organizacji czasu pracy,
6.Rozwijanie umiejętności w zakresie skutecznego delegowania obowiązków i uprawnień

Szkolenie jest przeznaczone dla osób zainteresowanym lepszym i pełniejszym wykorzystaniem danego czasu (zarządzający, naczelnicy, specjaliści, koordynatorzy)

I. Wprowadzenie w zagadnienie zarządzania sobą w czasie
1.Co to jest czas?
2. Dziesięć korzyści wynikających z lepszego zarządzania czasem
3. Znaczenie decyzji – czy chcę i po co chcę sprawnie zarządzać czasem i zadaniami?
4. Test – moja efektywność
5. Paradygmat siedmiu nawyków Covey’a – pilne, nie pilne, ważne, nieważne;
6. Model WARTO – cele wymierne, ambitne, realne, terminowe i określone,
7. Czym jest osobista przedsiębiorczość?
– definicja przedsiębiorczości
– diagnoza obszarów kompetencji,
– postrzeganie siebie i swojej roli w firmie,
– funkcje zarządzania sobą i swoja praca:
* planowanie,
*organizowanie,
*kierowanie
* kontrola – monitoring działań,

II.Teraźniejszość
1.Umiejętność samoorganizacji – czas jako mój osobisty kapitał,
2.Ile kosztuje zła organizacja czasu,
3.Pożeracze czasu- jak radzić sobie ze złodziejami czasu,
4.Wyznaczanie priorytetów za pomocą analizy ABC
5.Wyznaczanie priorytetów za pomocą Zasady Pareto (reguła 80:20)
6.Zasady delegowania odpowiedzialności i uprawnień (co, jak, komu?),
7.Podręczne i uniwersalne narzędzia zarządzania czasem,
8.Realizowanie funkcji zarządzania na swoim stanowisku pracy
– cele
– plan
– harmonogram,
– wsparcie
– terminy,
– samomotywacja do działania,
9. Tworzenie, wykorzystanie dokumentacji do lepszej realizacji
celów i korekt w przyszłości,
10. Autodiagnoza własnych umiejętności – analiza SWOT

III.Przyszłość
1.Cele zawodowe i prywatne (tydzień, miesiąc, kwartał, rok),
2.Arkusz samooceny z zarządzania czasem
3.Korzyści z planowania
4.Przeszkody w planowaniu
5.Zasady i reguły planowania czasu,
6.Najważniejsze 15 minut dnia
7.Krzywa sprawności
8.Samoocena-nawyki dotyczące planowania

IV.Przeszłość
1.Tabela spędzonego czasu
2.Realny harmonogram pracy
3.Zasady usprawniania działania (14 punktów deminga)
4.Zarządzanie czasem – plan działania
* kontekst mojej pracy
* mój typ osobowy,
*problemy z czasem,

Trener biznesu, Wykładowca, Coach, Doradca HR, Menedżer. Autor ponad 100 artykułów o tematyce biznesowej (zarządzanie, motywowanie, sprzedaż, kierowanie zmianą i konfliktem, motywowanie, planowanie i organizacja  czasu). Absolwent podyplomowych studiów MBA ZZL w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych menedżerskich studiów polsko-niemieckich Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Centrum Doskonalenia Zarządzania we Wrocławiu, podyplomowych studiów Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych studiów Komunikacja i Promocja w Biznesie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz  absolwent Politechniki Warszawskiej w Warszawie.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA 6H!

Przy zgłoszeniu do 17. maja cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.