Operat szacunkowy jako dowód w sprawie w postępowaniu administracyjnym i cywilnym

17 maja_09:00 - 13:00

Termin: 17. maja Miejsce: online Cena: 319 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl
Adresaci i program ProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Pracownicy administracji rządowej i samorządowej, jak również pracownicy banków i spółdzielni.

Program:

1.Podstawy prawne wyceny w gospodarce nieruchomościami publicznymi.

– Postępowania, w których istnieje prawny obowiązek określenia wartości nieruchomości.

– Rzeczoznawca majątkowy czy biegły rzeczoznawca majątkowy? Kiedy można zlecić wykonanie operatu rzeczoznawcy a kiedy powołujemy biegłego.

–  Postanowienie o powołaniu biegłego rzeczoznawcy majątkowego.

2.Operat szacunkowy w postępowaniu administracyjnym.

–  Podstawy prawne dowodu w sprawie w postępowaniu administracyjnym.

–  Kiedy należy udostępniać operat szacunkowy.

–  Czas aktualności operatu szacunkowego oraz możliwości jego aktualizacji  zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami.

–  Poprawa, uzupełnienie, aneks do wyceny nieruchomości.

3. Badanie przydatności dowodowej operatu szacunkowego:

–  Omówienie struktury operatu szacunkowego

–  W jakim zakresie urzędnik może dokonać weryfikacji operatu szacunkowego w postępowaniu dowodowym.

–  Najczęściej występujące błędy w operatach szacunkowych, przykłady.

Od  1996  roku   pracownik Urzędu Miejskiego w Koninie, najpierw jako  kierownik Wydziału Działalności Gospodarczej i Rozwoju a od 2007 roku kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Każdego roku ogłaszane jest kilkanaście  przetargów na sprzedaż nieruchomości będących własnością gminy lub  Skarbu Państwa. Od 2019 roku jest wpisany na listę biegłych sądowych w zakresie szacowania ograniczonych praw rzeczowych.

Przy zgłoszeniu do 29. kwietnia cena szkolenia to jedyne 289 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map