Kontrola przedsiębiorców odbierających odpady komunalne lub nieczystości ciekłe – prawa i obowiązki gmin

Cała Polska, Online

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, edukacja, nieczystości, nieczystości ciekłe, odpady, odpady komunalne

Przy zgłoszeniu do 23. lutego cena szkolenia to 399 zł/os

Kolejny termin szkolenia: 22. kwietnia 2024 r.

1. Warunki wykonywania działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych.
2. Wpis do rejestru.
3. Prostowanie z urzędu wpisu do rejestru.
4. Termin dokonania wpisu przedsiębiorcy do rejestru.
5. Wymagania wobec podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieru-chomości.
6. Obowiązki odbierającego odpady komunalne.
7. Podstawa prawna (nowa) wydania decyzji na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i osadników w przydomowych oczyszczalniach ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
8. Rodzaje działalności w zezwoleniu.
9. Elementy wniosku o wydanie zezwolenia – po zmianie ustawy.
10. Zaprzestanie prowadzenia działalności.
11. Cofnięcie zezwolenia.
12. Jakie zezwolenie na ścieki przemysłowe?
13. Obowiązek tworzenia ewidencji podmiotów odbierających nieczystości płynne.
14. Co powinna zawierać ewidencja?
15. Obowiązki gminy w zakresie weryfikacji sprawozdań – terminowość, poprawność zawartych danych.
16. Kary dotyczące obowiązku sprawozdawczego.
17. Podstawa prawna przeprowadzenia kontroli przedsiębiorcy – odbiór odpadów komunalnych lub nieczystości płynnych .
18. Częstotliwość kontroli – elementy wspólne, różnice.
19. Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia kontroli – elementy.
20. Treść upoważnienia do kontroli.
21. Książka kontroli.
22. Podstawa prawna prowadzenia kontroli.
23. Kontrola firmy odbierającej odpady komunalne:
– baza transportowa,
– pojazdy odbierające odpady,
– zakresie wykonywanej działalności.
24. Elementy kontroli firmy odbierające nieczystości ciekłe:
– oględziny pojazdów asenizacyjnych,
– baza transportowa,
– umowa z mieszkańcem – elementy.
25. Protokół kontroli.
26. Odpowiedzialność podmiotów.
27. Odpowiedzialność gminy.
28. Najistotniejsze zmiany ustawy dot. kontroli właścicieli nieruchomości w zakresie usuwania nieczystości ciekłych.
29. Pytania

Główny specjalista w zakresie ochrony środowiska w Urzędzie Miasta Chełm, wcześniej dyrektor wydziału ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Prowadzi sprawy z zakresu wydawania zezwoleń w gospodarce odpadami oraz zezwoleń na odbiór i transport nieczystości ciekłych, przeprowadza również kontrole właścicieli nieruchomości w zakresie usuwania nieczystości ciekłych.

Dotychczasową pracę zawodową poświeciła ochronie środowiska a szczególnie gospodarce odpadami. Pasja i upodobania w pracy –  przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Ukończyła Studium Prawa Europejskiego o kierunku specjalista ds. ochrony środowiska oraz studia podyplomowe  o kierunku zarządzanie środowiskowe. Była wykładowcą Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny prowadząc szkolenia dla przedsiębiorców w zakresie gospodarki odpadami.

25 marzec 2024 09:00

25 marzec 2024 13:00

Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach i oceny oddziaływania na środowisko

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.