KOMPENDIUM WIEDZY – Grunty rolne i leśne w pigułce

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#budynki, #ewidencja gruntów, #grunty, #grunty leśne, #grunty rolne, #konferencja, #obrót nieruchomościami, #online

Przy zgłoszeniu do 4. września  cena szkolenia to 435 zł/os!

Przy zgłoszeniu większej ilości osób możliwość negocjacji ceny!

AGENDA

8.50 – 9.00 – Przywitanie uczestników, informacje organizacyjne
9.00 -12.00Ewidencja gruntów i budynków – aktualne problemy i nowelizacja przepisów wykonawczych
12.00 – 12.30 – Przerwa
12.30 – 14.30Ochrona gruntów rolnych i leśnych w praktyce
14.30 – 15.00 – Dyskusja
15.00 – Zakończenie , podziękowanie.

BLOK I- Ewidencja gruntów i budynków

1. Ewidencja gruntów i budynków – czym jest i do czego służy ten rejestr publiczny?
  2. Zasady ewidencjonowania gruntów, budynków i lokali. Dane, atrybuty.
  3. Aktualność danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków.
  4. Grunty rolne i leśne – jak zalicza się grunty w ewidencji do odpowiednich rodzajów użytków?
  5. Ograniczenie ilości danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków – znowelizowana Ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz nowelizacja rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
  6. Jakie problemy rozwiązują najnowsze zmiany przepisów a jakie problemy zostaną w związku z prowadzeniem rejestru ewidencji gruntów i budynków?

BLOK II- Ochrona gruntów rolnych i leśnych w praktyce

1. Na czym polega ochrona gruntów rolnych i leśnych – systemowa ochrona gruntów.
  2. Wyłączenie gruntów rolnych i leśnych z produkcji a oznaczanie gruntów w ewidencji gruntów i budynków.
  3. Wyłączanie gruntów pod budowę farm fotowoltaicznych.
  4. Związanie organu prowadzącego ewidencję gruntów ustawą o lasach.
  5. Naliczanie opłat z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji.
  6. Klasyfikacja gleboznawcza a ochrona gruntów rolnych i leśnych – wybrane problemy.

Trener jest czynny zawodowo od początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Z wykształcenia, praktyki i zamiłowania mgr inż. geodezji i kartografii. Od 2004r. związany zawodowo z samorządem lokalnym i administracją publiczną. W latach 2004 – 2010 kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w jednym z urzędów miejskich Aglomeracji Wrocławskiej, wcześniej praktyka zdobyta w dużej firmie projektowej Gazoprojekt S.A. Obecnie pełni funkcję geodety powiatowego. Udział w przyciągnięciu do gminy licznych inwestorów polskich i zagranicznych, udział w ich obsłudze i ulokowaniu podobszaru Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz współpraca z nią. Współpraca z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w latach 2004 – 2010, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rozwoju gospodarczego samorządów.  Wieloletnia praktyka w gospodarowaniu nieruchomościami gminnymi oraz w dziedzinie geodezji i kartografii. Również w ramach własnej działalności gospodarczej. Przeprowadzone szkolenia dla administracji samorządowej w różnych lokalizacjach. Szereg ukończonych szkoleń i kursów (np. związanych z inwestycjami japońskimi w Polsce, na temat parków technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, klastrów innowacyjnych i platform technologicznych, zarządzanie przez jakość – TQM ,Total Quality Managment). Obecnie również Członek Zarządu Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego z siedzibą w Głogowie.

23 październik 2023 09:00

23 październik 2023 15:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Geodezyjne podziały nieruchomości