Kadry i Płace w roku 2022- kompendium wiedzy

5 kwietnia_08:00 - 6 kwietnia_11:30

Termin: 05-06. kwietnia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 599 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Cel szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy z obszaru kadr i płac. Podczas szkolenia metodą warsztatu w oparciu o liczne przykłady zostaną omówione najważniejsze problemy związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej a także ich analiza na podstawie obowiązujących przepisów.

Część I Kadry 2022
✓ Kiedy zawieramy umowę o pracę a w jakich sytuacjach umowy cywilnoprawne?
✓ Nawiązanie stosunku pracy – procedura zatrudniania pracownika w praktyce – teczka A.
✓ Praca zdalna – po nowemu – projektowane zmiany?
✓ Proces zatrudniania pracowników zgodnie z RODO.
✓ Stosunek pracy- najważniejsze regulacje dotyczące dokumentacji tworzącej teczkę B akt osobowych.
✓ Praca zdalna
✓ Uprawnienia rodzicielskie – obowiązek wdrożenia nowych przepisów dyrektywy work life-balance – dotyczących urlopów rodzicielskich do sierpnia 2022 r.
✓ Obowiązki pracodawcy i pracownika
✓ Plan urlopowy 2022 – urlopy pracownicze i inne zwolnienia od pracy.
✓ Czas pracy w 2022 r.: systemy czasu pracy, normy czasu pracy, wymiar czasu pracy, pora nocna, okresy rozliczeniowe, nadgodziny, dyżury, grafiki.
✓ Dokumentacja czasu pracy w 2022 r w praktyce.
✓ Ustanie stosunku pracy – świadectwo pracy w praktyce -teczka C pracownika.
✓ Teczka D – procedura nakładania kar na pracownika.
✓ ZFŚŚ w 2022.
✓ Świadczenia urlopowe 2022
✓ Nielegalne zatrudnienie – Nowy Ład.
✓ Prowadzenie dokumentacji pracowniczej w 2022r. zgodnie z RODO- podsumowanie.
✓ Prawo pracy w dobie COVID – 19

Część II Płace
Wpływ Nowego Ładu na zasady rozliczania wynagrodzeń.
1.Jaki jest nowy próg podatkowy.
2.Ile wynosi kwota wolna od podatku.
3.Zmiana wysokości miesięcznej kwoty zmniejszające zaliczki na podatek.
4. Koszty uzyskania przychodu 2022. Wniosek w sprawie niestosowania kosztów uzyskania przychodu.
5. Pełnienie funkcji społecznych i obywatelskich.
6.Ulga dla klasy średniej- zasady stosowania:
• algorytm stosowania ulgi przez pracodawców;
• algorytm stosowania ulgi w rozliczeniu rocznym.
7. Nowe rozwiązania dotyczące odliczania składki zdrowotnej
• brak możliwości odliczenia części składki zdrowotnej: 7,75%
• warunki obniżenia składki zdrowotnej
• objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym członków zarządu z powołania
8. Ulgi podatkowe:
• „ulga na powrót”
• „ulga dla rodzin”
• „ulga dla emerytów”
9. Nowy Ład w umowach cywilnoprawnych
10. Rozporządzenie z dnia 7 I stycznia 2022 w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób
Fizycznych oraz inne przepisy zmieniające.

Część III
✓ Pytania i odpowiedzi
✓ Zakończenie.

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

Przy zgłoszeniu do 25. marca cena szkolenia wynosi 529 zł/os

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem