Czas pracy kierowców przy przewozach regularnych do 50 km w praktyce – planowanie i rozliczanie

Nie określono

#czas pracy, #kierowca, #przewozy

Przy zgłoszeniu do 09. października cena za szkolenie to 329 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnej pracy w działach zajmujących się zarządzaniem, planowaniem i rozliczaniem czasu pracy kierowców. Podczas szkolenia zostaną omówione w sposób praktyczny zagadnienia dotyczące najczęściej pojawiających się problemów i wątpliwości. Szkolenie ma charakter warsztatowy.

1. Zatrudnianie kierowców – jakie przepisy regulują czas pracy kierowców?
2. Kwalifikacje kierowców.
3. Sposoby zatrudniania kierowców
– umowa o pracę a umowy cywilnoprawne.
4. Przewozy regularne na trasach do 50 km
– Zasady wykonywania przewozów regularnych
– Przewozy mieszane
– wymagania dotyczące warunków pracy prowadzących pojazdy na liniach komunikacyjnych w komunikacji miejskiej
5. Czas pracy kierowców:
– obowiązujące normy
– dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy oraz jazdy
– przerwy
– dobowe i tygodniowe odpoczynki
6. Systemy czasu pracy
7. Okresy rozliczeniowe
8. Praca w porze nocnej
9. Rozliczanie godzin nadliczbowych
– kiedy mamy do czynienia z godzinami nadliczbowymi
– czas wolny za godziny nadliczbowe
– wynagrodzenie za godziny nadliczbowe
10. Rozliczanie podróży służbowych kierowców
11. Jak planować harmonogram czasu pracy- zadania praktyczne
-zasady tworzenia harmonogramów czasu pracy dla kierowców
-ograniczenia pracy w nadgodzinach i w nocy dla kierowców
– ruchomy system czasu pracy
12. Jak ewidencjonować czas pracy kierowców przy przewozach regularnych do 50 km
– forma ewidencji
-zaświadczenia o dodatkowym zatrudnieniu
– okres przechowywania dokumentacji
– konsekwencje braku ewidencji czasu pracy
13. Kontrole
14. Orzecznictwo
15. Podsumowanie

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

31 październik 2023 08:00

31 październik 2023 12:00

Audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie