BDO – gospodarka odpadami dla początkujących, kompendium wiedzy

30 sierpnia_09:00 - 13:00

339zł

Termin: 30. sierpnia  Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 339 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Adresaci: dla wszystkich rozpoczynających przygodę zawodową z ochroną środowiska, w tym gospodarką odpadami, dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, urzędów, instytucji. Osób zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w obszarze wymagań prawnych w gospodarce odpadami.

Cel szkolenia – przekazanie uczestnikom praktycznych informacji i wskazówek  jak poprawnie zarządzać  odpadami, jak poruszać się w systemie BDO nie narażając firmy  na kary finansowe

1. Obowiązki podmiotów w zakresie gospodarki odpadami

– podstawowe definicje

– decyzje administracyjne w gospodarce odpadami

– kim to jest pierwotny wytwórca odpadów, zbierający, przetwarzający odpady

– hierarchia postępowania z odpadami.

– transport odpadów

2. BDO – Baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami

– wnioski rejestracyjne, aktualizacyjne, o wykreślenie

– dokumenty ewidencyjne w zakresie gospodarki odpadami

– rola użytkownika głównego, użytkownika podrzędnego

– dział XII BDO wytwórca odpadów zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów

– zwolnienia wytwórców odpadów z wpisu do rejestru

– dokumenty przekazujące odpady osobom fizycznym

– ewidencja pełna (KEO,KPO,KPOK)

– ewidencja uproszczona

– jawność rejestru BDO, na czym polega

– problem z ustalaniem masy odpadów

– obowiązek wpisywania w KE stanu magazynowego odpadów

– sprawozdawczość elektroniczna

-komu legalnie możemy przekazać odpady, a jaki podmiot nie przejmuje obowiązków za prawidłowe zagospodarowanie odpadów

– status KPO – odrzucone, wycofane i konsekwencje z tego wynikające

– ewidencja odpadów w formie papierowej

-planowane zmiany dotyczące połączenia bazy BDO z jednolitym plikiem kontrolnym VAT.

1. Transport odpadów

– dział VII BDO

– podmioty, które mają obowiązek wpisać się do rejestru

– kiedy możemy transportować odpady bez wpisu do BDO

– dla kogo ewidencja uproszczona

– kary administracyjne od 2000 zł -10 000 zł za nie przestrzeganie obowiązków

1. Kontrole WIOŚ i innych uprawnionych organów

– przebieg kontroli wioś

– KPO, KPOK, faktura przedmiotem kontroli

– uprawnienia kontrolne policji, inspekcji transportu drogowego, wioś, straży miejskiej do kontroli przedsiębiorców w zakresie spełniania wymagań prawnych dotyczących gospodarki i gospodarowania odpadami oraz wysokość przewidzianych prawnie kar dla przedsiębiorców (od 10.000 do 1.000.000) za brak lub niewłaściwe wykonanie przepisów.

Pracownik Departamentu Zarządzania Zasobami Przyrody w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (od 9 lat). Posiada doświadczenie w zakresie stosowania przepisów związanych z ochroną terenów zieleni i zadrzewień, ochroną gatunkową, gatunków obcych inwazyjnych, kodeksu postępowania administracyjnego, procesu legislacyjnego (przygotowanie projektów rozstrzygnięć administracyjnych w I i II instancji, udzielanie interpretacji prawnych i opinii). Od 2015 r. prowadzi szkolenia m.in. dla pracowników organów administracji rządowej i samorządowej, chirurgów drzew oraz inwestorów z zakresu usuwania drzew.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

PRZY ZGŁOSZENIU DO 6 SIERPNIA CENA ZA SZKOLENIE TO 289 ZŁ