Awans zawodowy w obowiązkach organu prowadzącego szkołę/placówkę oświatową

7 czerwca_09:00 - 13:00

Termin: 7. czerwca  2022 Cena: 329zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Cel szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Uczestnicy szkolenia zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego oraz otrzymają przykłady niezbędnych dokumentów (w wersji edytowalnej). Omówione zostaną również przypadki praktyczne dotyczące problemów w organizacji postępowania egzaminacyjnego a także przedstawione będzie  orzecznictwo sądowe dotyczące procedur awansu zawodowego nauczycieli.

1. Podstawy prawne dotyczące awansu zawodowego, w tym przepisy szczególne obowiązujące w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół spowodowanego epidemią COVID-19.
2. Rola i zadania organu prowadzącego w procesie awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego:
1) obowiązek przeprowadzenia postępowania administracyjnego na wniosek nauczyciela, etapy postępowania;
2) terminy wynikające z ustawy Karta Nauczyciela;
3) analiza formalna wniosku o podjęcie postępowania egzaminacyjnego (warunki nadania stopnia nauczyciela mianowanego, w tym posiadanie niezbędnych kwalifikacji i odbycie wymaganego stażu).
3. Organizacja pracy komisji egzaminacyjnej:
1) prawidłowe ustalenie składu komisji i tryb jej powołania;
2) zawiadomienia dla członków komisji;
3) przygotowanie pracy komisji egzaminacyjnej z zastosowaniem reżimu sanitarnego;
4) opracowanie protokołu przebiegu pracy komisji egzaminacyjnej;
5) wydanie zaświadczenia o zdaniu egzaminu, w tym obowiązek prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń.
4. Zakończenie postępowania administracyjnego – akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego wraz z uzasadnieniem lub decyzja administracyjna odmawiająca nadania stopnia nauczyciela mianowanego (przykład takiej decyzji).
5. Organizacja ślubowania przez nauczyciela, któremu nadany będzie stopień nauczyciela mianowanego (organ odpowiedzialny oraz termin złożenia ślubowania).
6. Obowiązek wprowadzenia do Systemu Informacji Oświatowej danych o nauczycielach, którym nadano stopień nauczyciela mianowanego.
7. Nadzór nad czynnościami podejmowanymi przez organ prowadzący w związku z awansem na stopień nauczyciela mianowanego (przykłady rozstrzygnięć sądowych).
8. Inne zadania organu prowadzącego związane z postępowaniem kwalifikacyjnym na stopień nauczyciela kontraktowego lub dyplomowanego.
9. Pytania i odpowiedzi.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 16. maja cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem