7. nabór Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – dofinansowanie stref przemysłowych – instruktaż złożenia wniosku

Cała Polska, Online

dofnansowanie, instruktaż składanie wniosków, RPIS

Uruchomiono 7. nabór Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS), który przeznaczony jest na rozwój stref przemysłowych. Już dziś samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie. To kolejne wsparcie z RPIS, które przeznaczone jest dla stref przemysłowych. W październiku 2022 r. do jednostek samorządu terytorialnego trafiło łącznie 5 mld zł.

Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie od 26 czerwca do 21 lipca 2023 r. Jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%. Oznacza to, że będą musiały wnieść tylko 2% udziału własnego na realizację inwestycji.

Każdy samorząd może złożyć dwa wnioski, które muszą się mieścić w limitach:

• 1 wniosek do kwoty 100 mln zł,
  • 1 wniosek do kwoty 250 mln zł.

Wsparcie może zostać przeznaczone, aby stworzyć lub poprawić warunki obsługi i rozwoju:

• istniejących, spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 80 ha, które są oznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren produkcji, z którego przynajmniej 50% powierzchni terenu było zagospodarowane infrastrukturą przemysłową w dniu ogłoszenia naboru;
  • planowanych, spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych o powierzchni co najmniej 60 ha, które przynajmniej w 50% stanowią własność: Skarbu Państwa lub JST lub spółek zarządzających SSE lub spółek, których właścicielem są podmioty wymienione powyżej i które dają możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji przemysłowej;
  • międzynarodowych terminali intermodalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym, działających w sieci kompleksowej i bazowej TEN-T, która obejmuje linie kolejowe, porty i terminale kolejowo-drogowe.

Jednostki samorządu terytorialnego, związki jednostek samorządu terytorialnego

Podczas szkolenia omówimy regulamin i proces składania wniosku oraz udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania.

Praktyk, Kierownik Referatu Rozwoju i inwestycji. Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Członek komisji przetargowej w gminie. Tematyka oświetleniowa towarzyszy jemu od początku pracy w gminie, budowa dróg wiąże się zazwyczaj z przebudową lub budową nowych punktów świetlnych.
Dzięki jego staraniom przeprowadzona została modernizacja oświetlenia drogowego w gminie, w wyniku czego wynegocjowano doskonałe warunki umowy na konserwację oświetlenia drogowego, a rachunki za prąd spadły o połowę. Spłata zobowiązania została sfinansowana z oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

07 lipiec 2023 09:00

07 lipiec 2023 12:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Zgłaszanie naruszeń przez sygnalistów. Sygnalista w miejscu pracy – obowiązki pracodawców – nowy projekt ustawy

Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnościami