Sprzedaż nieruchomości gminnych

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#gmina, #grunty, #nieruchomości, #przetarg, gminne, podatek, procedury, promocja, Sprzedaż, VAT

Termin: 29. listopada Miejsce: online Cena: 319 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

Program:

– Podstawy prawne sprzedaży nieruchomości gminnych, rola rady gminy w sprzedaży nieruchomości (ustawa o samorządzie gminnym oraz ustawa o gospodarce nieruchomościami)

– Sprzedaż przetargowa i bezprzetargowa (rodzaje przetargów, procedura przetargowa, warunki jakie muszą być spełnione aby można było sprzedaż nieruchomość w trybie bezprzetargowym, zamiana gruntów jako szczególna forma sprzedaży)

Jak skutecznie sprzedać grunty gminne ( czynniki wpływające na popyt na nieruchomości, oczekiwania inwestorów, jak zwiększyć atrakcyjność nieruchomości gminnych)

– Sprzedaż gruntów rolnych (zasady i ograniczenia)

– Promocja nieruchomości gminnych ( internet a prasa drukowana przykłady orzeczeń)

– Problematyka podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości gminnych ( zasady ogólne, zwolnienia z podatku VAT)

Praktyk, Kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UM w Koninie. Zajmuje się gospodarowaniem nieruchomościami będącymi własnością Miasta oraz Skarbu Państwa w tym dokonywaniem sprzedaży, zakupów, zamian oraz wydzierżawień nieruchomości, wywłaszczaniem oraz zwrotami nieruchomości, oddawaniem nieruchomości w trwały zarząd, ustalaniem odszkodowań za grunty przejęte z mocy prawa na własność Miasta i Skarbu Państwa, aktualizacją opłat z tytułu użytkowania wieczystego, administrowaniem zabudowanymi nieruchomościami stanowiącymi własność Miasta i Skarbu Państwa. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 8. listopada cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

29 listopad 2021 09:00

29 listopad 2021 13:00

Zasady przyłączania nieruchomości do kanalizacji

Geodezyjne podziały nieruchomości