Utrzymanie obiektów budowlanych – Praktyczny przewodnik po podstawowych obowiązkach właściciela lub zarządcy/administratora obiektu budowlanego

19 lipca_09:00 - 13:00

Termin: 19. lipca  2021 r. Miejsce: online Cena: 369 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl
Opis szkolenia, adresaci, celeProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Czy wiesz:

• Jakie obowiązki nakłada ustawa Prawo budowlane na właściciela i zarządcę?
  • Czy wiesz, że konserwacja niektórych urządzeń jest obowiązkowa?
  • Na jakie zagrożenia narażony jest obiekt budowlany i jak im przeciwdziałać?
  • Czy wiesz, że właściciel lub zarządca i administrator może być skazany na karę więzienia za niedopełnienie ustawowych obowiązków?
  • Jak zabezpieczyć swoją odpowiedzialność na wypadek nieprzewidzianych katastrof i awarii?
  • Skąd czerpać informacje o stanie technicznym obiektu budowlanego?
  • Jak planować konserwację i remonty?

Szkolenie ma za zadanie przekazać uczestnikom praktyczne kompendium wiedzy dotyczącej zapewnienia bezpiecznej eksploatacji obiektu budowlanego, a w tym:

• podane będą obowiązki właściciela i zarządcy wynikające z ustawy prawo budowlane,
  • podane zostaną zakresy obowiązkowych kontroli, oraz obowiązkowej konserwacji,
  • omówione będzie wykorzystanie w praktyce informacji zawartych w protokole z kontroli,
  • omówione zostaną zagrożenia występujące w eksploatacji obiektów budowlanych oraz zasady im przeciwdziałania.

Korzyści ze szkolenia:

Zostaną uczestnikom podane procedury obowiązujące w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami, z uwzględnieniem specyfiki nieruchomości i jej wyposażenia (studium przypadków), a w tym:

• pozyskiwanie informacji o stanie technicznym nieruchomości,
  • planowanie i przygotowanie konserwacji i remontów,
  • dokumentowanie i rozliczanie wykonanych prac (mn. książka obiektu budowlanego).

Wskazane zostanie jak chronić się od odpowiedzialności w przypadku katastrofy budowlanej, awarii czy innej sytuacji, gdy narażone będzie zdrowie i życie ludzkie, mienie i środowisko.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do właścicieli i zarządców wszystkich nieruchomości, którzy z mocy prawa odpowiadają za stan techniczny zarządzanych przez nich nieruchomości. Dotyczy to zarówno nieruchomości mieszkalnych, spółdzielczych i własnościowych, jak i nieruchomości komercyjnych i gminnych (samorządu terytorialnego i skarbu państwa) niezależnie od ich przeznaczenia.

Program szkolenia:

Moduł I – Obowiązki i odpowiedzialność właściciela i zarządcy obiektu budowlanego:
– obowiązki i zadania wynikające z przepisów prawa,
– odpowiedzialność właściciela i zarządcy w świetle przepisów prawa.

Moduł II – Źródła informacji o stanie technicznym obiektu budowlanego:
– rodzaje i terminy wykonywania obowiązkowych kontroli i przeglądów:
*elementów budowlanych,
*instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,
*instalacji gazowych i kominowych,
*kotłów i instalacji z kotłami,
*klimatyzacji,
*wyposażenia p.poż.,
*innego wyposażenia nieruchomości,
– rola służb obsługujących nieruchomość,
– dokumentacja.

Moduł III – Wykorzystanie i realizacja zaleceń zawartych w protokołach z kontroli:
– planowanie i realizacja prac z zakresu bieżącej konserwacji,
– planowanie i realizacja robót remontowych i budowlanych.

Moduł IV – Procedury w zarządzaniu i administrowaniu:
– zbiory i katalogi informacji o wyposażeniu i stanie technicznym nieruchomości,
– grafiki i harmonogramy obsługi nieruchomości,
– dokumentowanie i rozliczanie wykonanych prac.

Moduł V – Zagrożenia w eksploatacji obiektów budowlanych:
– zagrożenia w okresie zimowym,
– bezpieczeństwo pożarowe,
– bezpieczeństwo instalacji elektrycznych.

Ekspert w zakresie zarządzania nieruchomościami, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z prowadzaniem remontów, rozbudów i rewitalizacji obiektów budowlanych.

Jest związany z nieruchomościami od ponad 25 lat. Był przewodniczym rady nadzorczej WSMB ATENA, realizującej szereg własnych inwestycji mieszkaniowych, później przez wiele lat pracował na wyższych stanowiskach kierowniczych w firmach deweloperskich J.W. Construction Holding S.A. i Budner S.A., gdzie uczestniczył i prowadził realizację projektów deweloperskich, wprowadzał system zarządzania ISO 9001 oraz SAP, zarządzał wybudowanymi przez deweloperów nieruchomościami. Od 2009 prowadzi dwie firmy działające w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz w zakresie prowadzania szkoleń i kursów.

W zakresie zarządzania nieruchomościami specjalizuje się w działalności zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami wymagającymi prowadzenia inwestycji takich jak rewitalizacje obiektów zabytkowych, remonty, modernizacje i rozbudowy.

Swoją wiedzę zawodową i doświadczenie menedżerskie wykorzystuje w prowadzonych szkoleniach z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz prowadzenia inwestycji budowlanych. Prowadzi szkolenia i kursy nie tylko dla zarządców i administrator nieruchomości, ale także dla inwestorów, właścicieli obiektów budowlany, a także dla pracowników urządów.

Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach, członkiem zwykłym Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości „Warecka”, był członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej zarządców nieruchomości. Jest autorem licznych publikacji, w tym książkowych związanych z zarządzaniem i utrzymaniem obiektów budowlanych, prowadzeniem książki obiektu budowlanego, rozliczaniem mediów, prowadzeniem finansów we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych. Jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości, posiada licencję Nr 7687, uzyskaną w roku 2001.

Przy zgłoszeniu do 28. czerwca  cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!!

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map