Szacowanie wartości zamówienia publicznego. Omówienie przepisów oraz praktycznych wskazówek

Nie określono

#PZP, #szacowanie_wartości, #szacowanie_zamówienia, #wartości_zamówienia, #zamówienia_publiczne

Przy zgłoszeniu do 17.listopada cena szkolenia to 419 zł/os.

Szkolenie dedykowane jest dla osób zajmujących się zamówieniami publicznymi (kierownicy działów zamówień publicznych, specjaliści ds. zamówień publicznych, asystencji ds. zamówień publicznych), członków komisji przetargowych, kierowników instytucji publicznych odpowiedzialnych za zamówienia publiczne w organizacji.

Ze szkolenia mogę również skorzystać (opcjonalnie) osoby odpowiedzialne w instytucjach publicznych za nadzorowanie wykonywania umów, prawnicy, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu prawa zamówień publicznych.

1. Przygotowanie do szacowania wartości zamówienia publicznego
1) Definicja zamówienia publicznego
2) Po co nam szacunkowa wartość zamówienia publicznego
3) Wartość zamówienia a budżet zamawiającego
4) Opis przedmiotu zamówienia

2. Szacowanie wartości zamówienia publicznego
1) Podstawa ustalenia wartości zamówienia publicznego
2) Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego
3) Termin ustalenia wartości zamówienia publicznego i zmiana wartości zamówienia publicznego

3. Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego dla poszczególnych rodzajów zamówień
1) Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego na roboty budowlane
2) Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego na dostawy
3) Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego na usługi

4. Zasady ustalania wartości zamówienia publicznego a umowa ramowa oraz konkurs

5. Dokumentacja przy ustalaniu wartości zamówienia publicznego
1) Protokół postępowania
2) Kosztorys inwestorski
3) Planowany koszt prac projektowych oraz planowany koszt robót budowlanych

6. Sekcja pytań i odpowiedzi

Radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie.
Prowadzi indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego w Krakowie . Posiada doświadczenie w doradzaniu przedsiębiorcom na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak również w prowadzeniu postępowań (w tym postępowań współfinansowanych ze środków unijnych). Pełnomocnik w licznych postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Jest autorem bloga prawnego „Odwołanie do KIO” poświęconemu postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz prawa zamówień publicznych, jak również „Podcastu Przetargowego”, w którym wyjaśnia jak uniknąć błędów w postępowaniu przetargowym oraz jak zwiększyć szanse na uzyskanie zamówienia . Autor licznych artykułów popularno-naukowych dotyczących prawa zamówień publicznych.

07 grudzień 2023 08:00

07 grudzień 2023 12:00

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie

Aplikacja mLegitymacja – zastosowanie i zasady działania