Specyfika tworzenia dokumentów dostępnych cyfrowo- warsztaty.

22 listopada_09:00 - 13:00

329(+VAT)

Termin: 22 listopad  Miejsce: online  Cena: 329 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cele szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cel szkolenia:

• Zdobycie wiedzy w jaki sposób prawidłowo przygotować dokumenty dostępne cyfrowo;
  • Zdobycie wiedzy w jaki sposób unikać pułapek dostępności.

Adresaci:

• Wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką;
  • Redaktorzy działów publikujący w BIP;
  • Koordynatorzy ds. dostępności

I. Warunki tworzenia dokumentów dostępnych cyfrowo
1. Umocowanie prawne dostępnych dokumentów
2. Jak rozpoznać dokument dostępny cyfrowo?
3. Cechy dokumentów dostępnych cyfrowo
II. Główne zasady tworzenia dokumentów dostępnych cyfrowo
1. Obrazy tekstu
2. Czcionki
3. Zrozumiałość i czytelność
III. Tworzenie dostępnych treści w edytorze MS Word
1. Czcionka
2. Akapity
3. Odstępy w tekście
4. Bloki tekstu
5. Justowanie
6. Ilość czcionek w tekście
7. Style
8. Listy elementów (punktory i numeracja)
9. Odpowiedni kontrast treści do tła
5. Hiperłącza
6. Tytuły slajdów
VI. Wykrywanie problemów dostępności
1. Wykrywanie problemów z dostępnością na podstawie dostępnych na rynku rozwiązań
2. Wykrywanie problemów z dostępnością w MS Office

AMP Trainers’ HUB – Usługi szkoleniowe i archiwistyczne Adam Parysz. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych (RODO), archiwistyki, platformy EPUAP2, systemów klasy EZD (ELOprofessional), Biuletynu Informacji Publicznej, prawa administracyjnego i dostępu do informacji publicznej. Wdraża systemy ochrony danych osobowych, zajmuje się audytem ryzyka związanego z przeważaniem danych osobowych, opracowuje dokumentację z zakresu ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w podmiocie oraz informacji publicznej., Ponadto wdraża platformę EPUAP2 wraz z jej konfiguracją, nadzoruje projekty archiwizacyjne oraz digitalizacyjne.

Czynny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, PNBU „BT” Teresa Buzińska, Gminie Lądek oraz Zarządzie Oświaty w Pruszczu Pomorskim. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń (5 166 godzin dydaktycznych spędzonych na sali szkoleniowej oraz 6 687 przeszkolonych uczestników ) z zakresu archiwizacji dokumentacji, systemów teleinformatycznych (w szczególności EPUAP2), prawa archiwalnego, administracyjnego, ochrony danych osobowych, informacji publicznej, BIP oraz zarządzania dokumentem i podpisem elektronicznym dla wielu instytucji państwowych, samorządowych i firm prywatnych. Z zakresu ochrony danych osobowych przeszkolił dotychczas 2 324 osoby, przeprowadzając 684 godziny dydaktyczne szkoleń oraz przeprowadził oraz 22 audytów. Autor kilkunastu artykułów poświęconych zagadnieniom ochrony danych.

Przy zgłoszeniu do 01 listopada 2021 r. cena szkolenia to 309 zł/os!