Równość w prawie oraz zakaz dyskryminacji

28 stycznia_09:00 - 13:00

Termin: 28. stycznia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 299zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
CelMetodyKompetencjeAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Przekazanie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej z zakresu regulacji prawnych z zakresu prawa równościowego, prawnych aspektów przeciwdziałania dyskryminacji oraz odpowiedzialności za naruszenia równości w prawie i wobec prawa.

Metody dydaktyczne wykorzystane w czasie realizacji zajęć:

• Wykład informacyjny;
  • Wykład konwersatoryjny;
  • Praca warsztatowa;
  • Metoda przypadków;
  • Burza mózgów;
  • Inscenizacja.

Zajęcia pozwalają na zdobycie następujących kompetencji:

– w zakresie kompetencji zawodowych – większa znajomość równego traktowania w zatrudnieniu oraz przeciwdziałania przejawom dyskryminacji, molestowania, mobbingu;

– w zakresie kompetencji społecznych – możność rozumienia i rozróżniania równości szans osób ze względu na jakąś właściwość, cechę szczególną.

Zajęcia skierowane są do osób kierujących innymi pracownikami. Z zajęć korzystać mogą osoby reprezentujące pracodawców. Zajęcia są pomocne przy definiowaniu równości w prawie lub wobec prawa w trakcie rekrutacji na stanowisko pracy lub w trakcie zatrudnienia.

1. Równość płci i równość szans.
2. Segregacja na rynku pracy. Zasada równości pracowników i zakaz dyskryminacji.
3. Pojęcie osoby z niepełno sprawnościami. Prawa osób niepełnosprawnych. Rehabilitacja społeczna i zawodowa.
4. Zasada dostępności i standard minimum.

Dr nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Adiunkt w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Specjalista z zakresu prawa pracy. Jego obszary zainteresowań naukowych to: prawo oświatowe, zbiorowe prawo pracy, dialog społeczny i instytucje dialogu, prawo ochrony zdrowia, ochrona danych osobowych, prawo równościowe.

Posiada doświadczenie praktyczne w pracy w Wydziale Zasiłków Oddziału ZUS w Białymstoku oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Był zatrudniony w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku na stanowisku Dyrektora Podlaskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji. Zdobył doświadczenie w poradnictwie prawnym i pomocy prawnej na rzecz pracowników oświaty, pracując w Okręgu Podlaskim Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zajęcia poświęcone są rozwiązaniom prawnym w dziedzinie równego traktowania, równości szans i niedyskryminacji, zwłaszcza z uwagi na płeć oraz niepełnosprawność.

Przy zgłoszeniu do 14. stycznia 2022 cena za osobę to jedyne 250 zł.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem