Psychodietetyka dla osób pracujących w zakładach żywienia zbiorowego

#psychodietetyka, #żywienie osób dorosłych, #żywienie_dzieci, #żywienie_osób_starszych, #żywienie_zbiorowe

Szkolenie odbywa się w dniach  20,23,27,30.10 w godzinach 10.00-13.00

Spotkania są nagrywane (możliwość uzyskania dostępu po szkoleniu na okres 7 dni)

520 zł brutto – całkowity koszt udziału 1 osoby z placówki publicznej lub udział osoby prywatnej,
UWAGA: jednostki budżetowe zwolnione z podatku VAT.
520 zł + 23% VAT – całkowity koszt udziału 1 osoby z placówki prywatnej.

Szkolenie przeznaczone jest dla:

• dyrektorów placówek prowadzących zakłady żywienia zbiorowego osób dorosłych (domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno – opiekuńczych, uzdrowisk, sanatoriów, szpitali, środowiskowych domów samopomocy, domów seniora itp.),
  • dyrektorów placówek oświatowo-wychowawczych (żłobki, przedszkola, szkoły, internaty, bursy, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze),
  • dietetyków, intendentów, kucharzy zatrudnionych w w/w placówkach,
  • nauczycieli przedszkolnych/szkolnych,
  • pedagogów, psychologów,
  • psychodietetyków, dietetyków, lekarzy pediatrów,
  • terapeutów,
  • pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych.

1. Psychodietetyka – żywienie dzieci i młodzieży
1. Rozszerzanie diety malucha.
2. Żywienie w adhd, autyzmie, neofobii żywieniowej, niejadki.
3. Praca z dzieckiem i rodzicem nad modelowaniem prawidłowych nawyków żywieniowych oraz terapii zaburzeń odżywiania.
4. Jak dieta wpływa na funkcjonowanie mózgu i zachowanie dziecka.
5. Elementy dialogu motywacyjnego w pracy z rodzicem dziecka.

2. Psychodietetyka – żywienie dorosłych
1. Wpływ żywienia na emocje, wpływ emocji na wybory żywieniowe.
2. Wpływ niedoborów konkretnych związków odżywczych na stan psychofizyczny.
3. Wpływ najbliższego otoczenia (ludzie, mass-media, moda) na wybory żywieniowe i zmiany żywieniowe.
4. Żywienie w okresie jesiennym (depresja sezonowa).
5. Żywienie w chorobach psychicznych jako czynnik wpierający leczenie.
6. Zaburzenia odżywiania (otyłość, anoreksja, bulimia, ortoreksja, pregoreksja, bigoreksja).
7. Elementy dialogu motywacyjnego w pracy z pacjentem.

3. Psychodietetyka – osoby starsze
1. Żywienie w demencji i zaburzeniach pamięci
2. Aspekt sprawności fizycznej

Psycholog z pasji i wykształcenia. Studia ukończyła na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku Psychologia ze specjalnością psychologia kliniczna. Od chwili ukończenia studiów nieprzerwanie pracuje w zawodzie i pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w takich miejscach jak: Szczeciński oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Punkt Psychologiczny i Interwencji Kryzysowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu, Dom Pomocy Społecznej w Wałczu, szkoły podstawowe Wałczu oraz 100 batalion łączności. Prowadzi także własny gabinet pomocy psychologicznej, w którym pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, osobami starszymi, a także z parami. Współtworzy Centrum Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Wałczu.

20 październik 2023 10:00

30 październik 2023 13:00

Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami

Zamówienia publiczne do 130 000 zł. w oświacie