Prosty język w administracji – standardy 2021 roku

3 grudnia_09:00 - 13:00

Termin: 03. grudnia  Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 459 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
CelEfektProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cel szkolenia to przygotowanie uczestników do wprowadzania zmian języka w administracji.

• poprawa kompetencji językowych uczestników
  • nabycie umiejętności motywowania i inspirowania urzędników do zmiany postaw i praktyk językowych

1. Porosty język:
1.1. jak zdefiniować?
1.2. od kiedy to trwa?
1.3. co złego jest w tym co było?
2. Mity na temat prostego języka.
3. Co zmieniamy we współczesnej komunikacji pisemnej wprowadzając prosty język?
4. Poprawność językowa – czy to już prosty język?
5. Redagowanie tekstu prostym językiem.
6. Formatowanie pism a zasady dostępności.
7. Proste informacje a prawo.

Coach, mentor, nauczyciel akademicki, ekonomista, informatyk. Trener Krajowej Szkoły Skarbowości (KSR). Od wielu lat zaangażowana jest we wdrażanie systemów zarządzania dokumentami oraz w prowadzenie szkoleń z elektroniczne obiegu i zarządzania dokumentami, w tym z obsługi systemów, tworzenia procedur związanych z obiegiem dokumentów w organizacji, instrukcji kancelaryjnej, archiwistyki, redagowania pism urzędowych, obsługi Platformy ePUAP, dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych oraz przeciwdziałania korupcji i zapobieganiu zjawiskom niepożądanym (w tym mobbing). Na co dzień kierownik Działu Rozwoju Systemów Lokalnych i Bazy Wiedzy, HelpDesk i Systemów Centralnych Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. Konsultant krajowy w zakresie zarządzania dokumentem.
Członek zespołu Centrum Kompetencyjnego Ministerstwa Finansów ds. Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją dla Krajowej Administracji Skarbowej.
Bazuje na własnych programach tworzonych na najlepszych wzorach z uwzględnieniem realiów rynku i dostosowane do potrzeb zarówno klienta indywidualnego jak również jednostek administracji publicznej rządowej i samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i innych jednostek organizacyjnych.

Nie wystarczy pisać do rzeczy, trzeba jeszcze pisać do ludzi! (S. J. Lec)

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 19. listopad 2021 r. cena za osobę to jedyne 429 zł.

Data:
3 grudnia