Prosty język w administracji – standardy 2021 roku

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie

#językadministracji, #kompetencjejęzykowe, #prostyjezyk, #szkolenieonline

Termin: 03. grudnia  Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 459 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel

Cel szkolenia to przygotowanie uczestników do wprowadzania zmian języka w administracji.

Efekt

• poprawa kompetencji językowych uczestników
  • nabycie umiejętności motywowania i inspirowania urzędników do zmiany postaw i praktyk językowych

1. Porosty język:
1.1. jak zdefiniować?
1.2. od kiedy to trwa?
1.3. co złego jest w tym co było?
2. Mity na temat prostego języka.
3. Co zmieniamy we współczesnej komunikacji pisemnej wprowadzając prosty język?
4. Poprawność językowa – czy to już prosty język?
5. Redagowanie tekstu prostym językiem.
6. Formatowanie pism a zasady dostępności.
7. Proste informacje a prawo.

Coach, mentor, nauczyciel akademicki, ekonomista, informatyk. Trener Krajowej Szkoły Skarbowości (KSR). Od wielu lat zaangażowana jest we wdrażanie systemów zarządzania dokumentami oraz w prowadzenie szkoleń z elektroniczne obiegu i zarządzania dokumentami, w tym z obsługi systemów, tworzenia procedur związanych z obiegiem dokumentów w organizacji, instrukcji kancelaryjnej, archiwistyki, redagowania pism urzędowych, obsługi Platformy ePUAP, dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych oraz przeciwdziałania korupcji i zapobieganiu zjawiskom niepożądanym (w tym mobbing). Na co dzień kierownik Działu Rozwoju Systemów Lokalnych i Bazy Wiedzy, HelpDesk i Systemów Centralnych Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. Konsultant krajowy w zakresie zarządzania dokumentem.
Członek zespołu Centrum Kompetencyjnego Ministerstwa Finansów ds. Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją dla Krajowej Administracji Skarbowej.
Bazuje na własnych programach tworzonych na najlepszych wzorach z uwzględnieniem realiów rynku i dostosowane do potrzeb zarówno klienta indywidualnego jak również jednostek administracji publicznej rządowej i samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i innych jednostek organizacyjnych.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Nie wystarczy pisać do rzeczy, trzeba jeszcze pisać do ludzi! (S. J. Lec)

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 19. listopad 2021 r. cena za osobę to jedyne 429 zł.

03 grudzień 2021 09:00

03 grudzień 2021 13:00

„Zamówienia publiczne w instytucjach kultury oraz zamówienia publiczne poniżej kwoty 130 000 zł”

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.

OKRESOWE OCENY KWALIFIKACYJNE W JEDNOSTKACH SAMORZĄDOWYCH