Od zatrudnienia do zwolnienia – ABC kadrowca według obecnego stanu prawnego

Nie określono

#ABC kadrowca, #dokumentacja, #kadry, #płace, #pracownik, #umowa, #zatrudnienie, #zwolnienie

Przy zgłoszeniu do 11.marca cena za szkolenie wynosi 379 zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest praktyczne omówienie zagadnień związanych z prawem pracy od zagadnień dotyczących zatrudniania pracowników, poprzez trwanie stosunku pracy, po jego ustanie w oparciu o obowiązujący stan prawny. Na szkoleniu zostaną omówione najnowsze interpretacje i stanowiska organów kontrolujących. Zostaną wskazane najczęściej popełniane błędy, które organy kontrolujące uważają jako rażące i za które grożą sankcje karne.
Po szkoleniu uczestnik:
• będzie wiedział jak prawidłowo zatrudniać pracowników,
• będzie wiedział jakie zasady obowiązują podczas trwania stosunku pracy,
• pozna zasady prawidłowego rozwiązywania umowy o pracę,
• otrzyma praktyczne wskazówki do prawidłowego zatrudniania pracowników.

Korzyści ze szkolenia:
W związku z licznymi rozbieżnościami w interpretacji prawa, kontrolami w zakresie zatrudniania pracowników, coraz większej roszczeniowości pracowników a także w związku z dużą odpowiedzialnością związaną z zatrudnianiem pracowników, osoby uczestniczące w szkoleniu mają możliwość zapoznania się z:
• najczęściej popełnianymi błędami w zakresie zatrudniania pracowników i sposobami na prawidłowe, zgodne z prawem postępowanie wobec pracowników,
• najnowszymi interpretacjami i stanowiskami organów kontrolujących, dzięki czemu będzie miał możliwość uniknięcia błędów w swojej codziennej pracy.
Przede wszystkim uczestnik otrzymuje możliwość zapoznania się z praktycznymi, prawidłowymi pod względem prawnym, rozwiązaniami w zakresie zatrudniania pracowników. Dzięki szkoleniu uczestnik pozna i utrwali wiedzę związaną z zatrudnieniem pracowników, a także zapozna się z aktualną interpretacją prawa w tym zakresie.
Szkolenie prowadzone jest przez praktyka, który w łatwy i prosty sposób potrafi przekazać praktyczną i przydatną w codziennej pracy wiedzę.

Szkolenie jest skierowane do osób początkujących, które chcą poznać wiedzę z zakresu zatrudniania pracowników, procesami związanymi z przebiegiem zatrudnienia, a także do osób zaawansowanych, które na co dzień zajmują się tą tematyką. Szkolenie kierowane jest zarówno do osób z instytucji sektora prywatnego jak i publicznego.

1. Jak sformułować treść ogłoszenia o pracę?
2. Jakie zasady stosować przy rozmowie kwalifikacyjnej?
3. Jak chronić dane osobowe kandydata do pracy i pracownika?
4. Czy z dokumentacji pracowniczej należy usuwać dane, których obecnie pozyskiwanie jest zabronione?
5. Czy na skierowaniu na badania wstępne można wpisać PESEL kandydata do pracy?
6. Czy badania wstępne można wykonać w dowolnej jednostce medycyny pracy?
7. Jak prawidłowo nawiązać stosunek pracy?
8. Jakie oświadczenia uzyskać od pracownika na początku zatrudnienia?
9. Co powinna zawierać informacja o warunkach zatrudnienia?
10. Czy informację do umowy o pracę należy sporządzić do każdej umowy o pracę?
11. Co powinna zawierać umowa o pracę?
12. Jakie są rodzaje umów o pracę?
13. Co oznacza miesiąc w prawie pracy?
14. Jak dokonać zmiany zapisów w umowie o pracę?
15. Jak prawidłowo prowadzić akta osobowe i dokumentację związaną ze stosunkiem pracy?
16. Na jaki okres można powierzyć inną pracę?
17. Czy przy zawieraniu kolejnej umowy o pracę należy zawrzeć porozumienie w sprawie wykorzystania urlopu wypoczynkowego w następnej umowie?
18. Czy można sprawdzać trzeźwości pracownika?
19. Czy pracodawca musi udzielić pracownikowi 14 dni urlopu wypoczynkowego?
20. Czy pracownik może decydować o tym kiedy wykorzysta urlop wypoczynkowy?
21. Jak prawidłowo rozwiązać stosunek pracy?
22. Czy można wypowiedzieć umowę o pracę drogą elektroniczną?
23. Jak prawidłowo dostarczyć wypowiedzenie dla nieobecnego pracownika w pracy?
24. Jak prawidłowo wystawić świadectwo pracy?
25. Sesja pytań i odpowiedzi

Wieloletni praktyk – od 24 lat czynny Główny specjalista ds. kadr i płac, doświadczona i ceniona trenerka, była publicystka wydawnictwa „Infor”, doradca prawa pracy, audytor prawa pracy, wykładowca uniwersytecki. Praktyk spotykający się na co dzień z zagadnieniami kadrowo – płacowymi, potrafiący w prosty i przejrzysty sposób przekazać praktyczną i przydatną wiedzę. Dzięki zdobytemu doświadczeniu posiada umiejętność łączenia przekazywania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

28 marzec 2024 09:00

28 marzec 2024 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Wszystko o przedawnieniu należności i nadpłat cywilnoprawnych, odsetek od tych należności oraz rekompensaty za koszty odzyskiwania należności (40, 70 lub 100 euro) w transakcjach handlowych – procedury postępowania w jednostkach samorządu terytorialnego

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w pomocy społecznej