„Ochrona danych osobowych z uwzględnieniem rozporządzenie UE (RODO)”.

14 czerwca_09:00 - 13:00

Termin: 14. czerwca Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 279 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Osoby zajmujące się przetwarzaniem danych osobowych w firmie/jednostce, osoby zarządzające bezpieczeństwem informacji w firmie/jednostce, kierownictwo firmy/jednostki. Szkolenie skierowane jest zarówno do sektora prywatnego jak i publicznego.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami przetwarzania danych osobowych. Uczestnicy podczas szkolenia dowiedzą się czym są dane osobowe, co oznacza pojęcie przetwarzania danych osobowych, w jaki sposób zgodny z prawem należy zbierać dane osobowe, jak korzystać z ogólnodostępnych informacji w mediach społecznościowych, jak właściwie zabezpieczyć dane osobowe w firmie/jednostce. Uczestnicy podczas szkolenia zdobędą wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu ochrony danych osobowych oraz pogłębią już posiadaną. Podczas zajęć zostaną omówione praktyczne aspekty przestrzegania zasad wiążących się z ochroną danych osobowych w tym w szczególności zabezpieczenia fizycznego i elektronicznego danych osobowych w firmie/jednostce.

1. Znaczenie RODO dla polskiego systemu prawnego – zagrożenia i ułatwienia.
2. Zakres zmian w ochronie danych osobowych – jak wdrożyć zmiany.
3. Kim jest Inspektor Danych Osobowych?
4. Czy inspektor jest obowiązkowy?
5. Obowiązki procesora.
6. Umowa powierzenia danych – zasady, elementy obligatoryjne.
7. Rola ADO w systemie ochrony danych osobowych po nowelizacji.
8. Zasady zbierania danych osobowych.
9. Pojęcie przetwarzania danych osobowych.
10. Jak przetwarzać dane osobowe w systemie tradycyjnym.
11. Ochrona danych osobowych w systemach tradycyjnych.
12. Jak przetwarzać dane osobowe w systemie informatycznym.
13. Ochrona systemów teleinformatycznych w jednostce.
14. Dokumenty wewnętrzne w jednostce – Polityka Bezpieczeństwa.
15. Obowiązki administratora danych osobowych.
16. Prawa osób których dane dotyczą.
17. Bycie zapomnianym – zasady.
18. Pojęcie profilowania.
19. Wdrożenia zabezpieczeń systemów przetwarzających dane osobowe w jednostce.
20. Kary finansowe za niewłaściwe przetwarzanie danych osobowych.
21. Odpowiedzialność karna za naruszenie zasad ochrony danych osobowych.
22. Pytania uczestników.

Wykształcenie wyższe prawnicze, ukończone studnia w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, Wydział Prawa, dodatkowo ukończone studnia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej  Wydział Geodezji i Kartografii.

Doświadczenie Trenera:

Od dziesięciu lat współpracuje z jednostkami sektora prywatnego i publicznego w zakresie, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, ochrony danych osobowych i dostępu do informacji publicznej. Podczas swojej pracy zawodowej zdobył wiedzę praktyczną w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, postępowania administracyjnego. Przeprowadza audytu z zakresu ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej w tym audyty Biuletynów Informacji Publicznej. Obecnie współpracuje z instytucjami publicznymi jako Inspektor Ochrony Danych, jest IOD, m.in. w ośrodkach szkolno wychowawczych w województwie mazowieckim.  Był jednym z partnerów (wraz z Radą OPZZ) Województwa Łódzkiego i Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w Politechnice Łódzkiej w projekcie pn. „Kompetentne kadry związkowe województwa łódzkiego”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.16 PO WER: usprawnienie procesu stanowienia prawa. Jest autorem jednego z rozdziałów podręcznika dla członków dialogu społecznego w ramach projektu, pn „Skuteczni uczestnicy dialogu społecznego”, pt. „Prawo samorządowe dla uczestników dialogu społecznego”.

Jest autorem jednego z rozdziałów podręcznika dla członków dialogu społecznego pt. „Ustawa o dostępie do informacji publicznej”, w ramach Projektu „Partnerzy Społeczni – Profesjonalni Uczestnicy Dialogu Społecznego”.

W ramach Projektu „Partnerzy Społeczni – Profesjonalni Uczestnicy Dialogu Społecznego” jest autorem szkoleń e-learningowych dla członków dialogu społecznego w następującej tematyce:
-„Zasady działania i uprawnienia organów samorządowych i rządowych – kompendium wiedzy dla osób uczestniczących w dialogu społecznym z ramienia związków zawodowych”.
-„Rozporządzenie o ochronie danych osobowych – niezbędne informacje dla osób uczestniczących w dialogu społecznym z ramienia związków zawodowych”.
W ramach projektu, pn „Skuteczni uczestnicy dialogu społecznego” jest autorem szkoleń e-learningowych, pt: „Dostęp do informacji publicznej dla uczestników dialogu społecznego”

Specjalizacje Trenera:

Prowadzone przez Trenera szkolenia dotyczą m.in. odpowiedzialności członków zarządu i rad nadzorczych za zobowiązania spółki; obowiązków przedsiębiorcy związanych z przetwarzaniem danych osobowych pracowników i kontrahentów; ochrony danych osobowych; ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa; umów cywilno-prawnych w obrocie gospodarczym; prawnych aspektów dostępu do informacji publicznej i ponownego wykorzystania informacji sektora publicznego; prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Przy zgłoszeniu do 24 maja 2021 cena za osobę to jedyne 259 zł.