Ochrona danych osobowych w świetle kontroli NIK ( wyniki kontroli z 2024) w jednostkach samorządu terytorialnego i w jednostkach organizacyjnych bez osobowości prawnej. Popełniane błędy i jak ich unikać. Konieczne działania. Ważna dokumentacja wraz z przykładami.

Archiwistyka

Cała Polska, Online

Przy zgłoszeniu do 13. marca cena szkolenia to 439 zł/os.

1. Obszary kontrolowane przez NIK
2. Poczta elektroniczna, domeny komercyjne i komercyjne serwery internetowe. Jak powinna wyglądać prawidłowa dokumentacja z zakresu ochrony danych dotycząca poczty elektronicznej.
3. Praca zdalna a dokumentacja z zakresu ochrony danych osobowych. Kontrola pracy zdalnej w kontekście ochrony danych osobowych.
4. Umowy powierzenia i ich rola, umowy powierzenia z dostawcą usług hostingowych.
5. Jak powinna wyglądać procedura powierzania przetwarzania danych osobowych. Przygotowanie do zawarcia umowy, ankiety i badania, procedura wyboru podmiotu którym powierzono przetwarzania, właściwa umowa ( omówienie koniecznej dokumentacji na przykładach dokumentów)
6. Sesje organów stanowiących i ich publikacje. Przyjęte okresy przechowywania na BIP. Transkrypcje na gruncie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami
7. Przetwarzanie danych na You Tube i portalu E-sesja, prawidłowe rozwiązania i popełniane błędy
8. BIP i jego rola. Publikacja ba BIP. Okresy przechowywania na BIP. Usuwanie danych z BIP. Procedura zamieszczania danych na BIP, notatki z przeglądu danych. Omówienie na podstawie przykładowej dokumentacji
9. Oświadczenia majątkowe, wyniki konkursów a ich publikacja na BIP oraz ustalanie okresów retencji danych. Rejestr czynności przetwarzania a przykładowa tabela retencji danych.
10. Publikacja uchwał na BIP. Skargi i procedura skargowa. Anonimizacja danych. Wytyczne UODO co deo sesji organów stanowiących i komisji ( jako organów pochodzących z wyboru).
11. Wdrażanie przez ADO odpowiednich środków organizacyjnych i technicznych.
12. Analizy ryzyka i ich rola
13. Kontrola zarządza i audyty na gruncie KRI
14. Media społecznościowe. Prowadzenie FB i związane z tym obowiązki. Przykładowa dokumentacja.
15. Nadzór jednostki samorządu terytorialnego nad jednostkami organizacyjnymi bez osobowości prawnej a odpowiedzialność jst za szkody.

Radca prawny, ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy oraz przepisów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Doświadczona trenerka, prowadząca szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników administracji publicznej. Autorka komentarzy i opinii prawnych.

22 marzec 2024 08:30

22 marzec 2024 12:30