Nowe zasady zasiłków macierzyńskich w 2023 r. Prawo do złożenia wniosku dla rodziców obecnie przebywających na zasiłku macierzyńskim ograniczone do terminu 26 kwietnia – 17 maj!!

Nie określono

#nowość, #urlop macierzyński, #urlop_rodzicielski, #wnioski, #zwiększenie_zasiłku

Przy zgłoszeniu do 28.kwietnia cena szkolenia wynosi 309 zł/os.

Cel

Celem szkolenia jest przybliżenie nowych zasad dotyczących zasiłków macierzyńskich z uwzględnieniem przepisów przejściowych.

1. Uprawnienia rodzicielskie – na czym polega nowe prawo i kto z niego może skorzystać?
2. Urlop rodzicielski o charakterze nieprzenaszalnym – co oznacza?
3. Kto skorzysta z nowego 9 – tygodniowego urlopu
4. Nowy wymiar urlopu rodzicielskiego.
5. W jakiej formie można złożyć wniosek o urlop rodzicielski?
6. Na jakich zasadach łączymy urlop rodzicielski z pracą?
7. Nowe zasady korzystania z urlopu rodzicielskiego?
8. Nowa wysokość zasiłków.
9. Jakie obowiązki leżą po stronie płatników?
10. Przepisy przejściowe- kto z nich może skorzystać?
11. Prawa osób, które pobierają zasiłki na starych zasadach?
12. Czy matka, która pobiera zasiłek w wysokości 80% ma prawo do zwiększenia do 81,5%
13. Wniosek o zwiększenie zasiłku macierzyńskiego i krótki termin na zawnioskowanie 26 kwietnia – 17 maj 2023,
14. Kiedy matka obecnie pobierająca zasiłek macierzyński ma prawo zwiększyć zasiłek z 60% do 70 % i w jakim terminie?
15. Przykładowe wyliczenie zasiłku macierzyńskiego przed i po zwiększeniu na wniosek.
16. Pytania
17. Podsumowanie. Zakończenie.

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Trenerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilnoprawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.
Prelegentka wielu konferencji, autorka licznych prac naukowych. Współpracowała m.in. z University College of London, Instytutem Herdera w Marburgu, Mykolas Romeris University w Wilnie, Lithuanian University of Educational Sciences w Wilnie realizując projekty badawcze i wykłady.
Prowadząc szkolenia stara się wyjaśniać skomplikowane rzeczy za pomocą zrozumiałego języka. Do każdego szkolenia podchodzi indywidualnie. Ma za sobą wiele godzin szkoleń i warsztatów otwartych i zamkniętych oraz wiele godzin wykładów ze studentami.

08 maj 2023 08:00

08 maj 2023 12:00

Optymalizacja kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego w Gminie, w tym pozyskiwanie środków na modernizację oświetlenia. Zasady współpracy z zakładem energetycznym i zarządem dróg.

Ustawa o ochronie sygnalistów w praktyce, czy wszystkie podmioty publiczne i prywatne zobowiązane są do stosowania ustawy? Czy przygotować procedurę zgłoszeń wewnętrznych pomimo braku obowiązku. Omówienie krok po kroku obowiązków i postępowania w zakresie ochrony sygnalistów

Wszystko o niepodatkowych należnościach budżetowych o charakterze publicznoprawnym w jst. (czyli w szczególności  o opłatach: za zajęcie pasa drogowego, holowanie, parkowanie i przechowywanie pojazdów, kary za niewyrejestrowanie pojazdu, opłata adiacencka, renta planistyczna, oplata za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej, mandaty). Ustalanie, określanie terminów płatności, rodzaje odsetek  i przedawnienie. Zmiany w egzekucji administracyjnej opłat  publicznoprawnych wchodzących w życie od 25 marca 2024r.