KURS KPA DLA URZĘDNIKÓW – PRAKTYCZNE WARSZTATY

Cała Polska

#decyzja_administracyjna, #KPA, #kurs, #postępowanieadministracyjne, #urzędnik, #warsztaty

Przy zgłoszeniu do 05.kwietnia cena za szkolenie wynosi 409zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Kompleksowe szkolenie dla początkujących i średniozaawansowanych, w formie dwu dniowych warsztatów – przypomnienie zasad oraz poszerzenie wiedzy w zakresie prowadzenia postępowania administracyjnego, wydawania decyzji administracyjnych. Uczestnicy będą mogli ugruntować swoją wiedzę i wyjaśnić wątpliwości dotyczące m.in. sposobu liczenia terminów, skuteczności doręczeń, skuteczności tzw. „podwójnego awizo”, możliwości wycofania przez stronę oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania i jego ewentualnych skutków. Przedstawione zostaną również obowiązki organu prowadzącego postępowanie administracyjne wynikające z RODO. Omówione zostaną najnowsze zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego wprowadzone ustawą z dnia 18.11.2020 r., o doręczeniach elektronicznych. Uczestnicy rozwiązują praktyczne sytuacje przygotowane przez trenera w oparciu o orzeczenia sądów administracyjnych.

1. Zasady postępowania administracyjnego jako normy prawne
2. Nowe brzmienie zasady pisemności – ustawa o doręczeniach elektronicznych
3. Ostateczność a prawomocność decyzji administracyjnej
4. Pełnomocnictwo a upoważnienie. Forma pełnomocnictwa, potwierdzanie własnoręczności podpisu
5. Wszczęcie postępowania – data wpływu podania czy data uzupełnienia wniosku w przypadku braków formalnych
6. Wezwanie do usunięcia braków pod rygorem pozostawienia sprawy bez rozpoznania – forma zakończenia sprawy w przypadku braku reakcji strony, procedura postępowania w przypadku uzupełnienia braków po terminie wyznaczonym wezwaniem
7. Terminy w postępowaniu administracyjnym – sposoby obliczania terminów w dniach, tygodniach, miesiącach i latach. Koniec terminu a sobota, niedziela i święto
8. Zawiadomienie o niezałatwienie sprawy w terminie – art. 36 KPA przedłużenie terminu, niezbędne elementy zawiadomienia, wskazanie nowego terminu
9. Prawo strony do wniesienia ponaglenia art. 37 KPA- forma pouczenia
10. Obowiązki organu prowadzącego postępowanie w związku z wniesionym ponagleniem
11. Zawiadomienie strony o możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów – nowe elementy, klauzula nowego zawiadomienia o możliwości wydania decyzji niezgodnej z żądaniem strony – praktyczna realizacja art. 10
12. Doręczenia w postępowaniu administracyjnym z uwzględnieniem prawa pocztowego – skuteczność zastrzeżenia doręczenia osobie. Doręczenie osobiste, zastępcze, fikcja prawna doręczenia oraz doręczenie konkludentne. Postać elektroniczna doręczenia.
13. Środki zaskarżenia – odwołanie i zażalenie, skarga
14. Zawieszenie postępowania a jego umorzenie z uwagi na bezprzedmiotowość lub wycofanie wniosku.
15. Tryby nadzwyczajne: wznowienie postępowania, zmiana decyzji, stwierdzenie nieważności decyzji,
16. Udostępnianie akt sprawy administracyjnej a regulacje RODO (Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE Nr 119)
17. Realizacja obowiązków wynikających z RODO w trakcie prowadzonych postępowań administracyjnych

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku prawo z 12 – letnim doświadczeniem zawodowym w strukturach publicznych służb zatrudnienia. Obecnie Kierownik Referatu ds. obsługi prawnej i kadr jednostki samorządu terytorialnego. Z wykształcenia prawnik, z wyboru urzędnicz-ka, z zamiłowania szkoleniowiec – trener. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania GWSH na kierunku ka-dry i płace oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk Stosowanych na kierunku prawo zamówień publicznych i zarządzanie kapitałem ludzkim. Certyfikowana specjalistka procedury administracyjnej, pasjonatka cyfrowej administracji. Od 2014 r. związana z branżą szkoleniową. Prowadzi szkolenia, kursy warsztaty, projekty elerningowe dla administracji publicznej.Prowadziła szkolenia dla organizacji pozarządowej Dress for Success Poland w tematyce praw pracowniczych. Inspiratorka, mentorka, przewodniczka w obszarze praw kobiet na współczesnym rynku pracy. Autorka kursu administracyjnego dla urzędników. Realizuje szkolenia autorskie w zakresie obsługi dokumentów elektronicznych, wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów – ezd, odmowy dostępu do informacji publicznej, praw pracowniczych, procedury administracyjnej, instrukcji kancelaryjnej. Wyznaje zasadę wiedza jest wartością, gdy umiesz ją przekazać drugiemu człowiekowi.

15 kwiecień 2024 09:00

15 kwiecień 2024 14:00

Kurs Kancelaryjno – Archiwalny I stopnia

Warsztat z redagowania pism urzędowych i oficjalnych