Kontrole prowadzone przez Archiwa Państwowe

20 września_09:00 - 13:00

Termin: 20. września Miejsce: ONLINE Cena: 289 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie skierowane głównie do: pracowników odpowiedzialnych za funkcjonowanie archiwum zakładowego, pracowników odpowiedzialnych za organizowanie wykonywania czynności kancelaryjnych, pracowników bibliotek i muzeów przechowujących materiały archiwalne.

I. Podstawy prawne kontroli

II. Podmioty kontrolowane
1) Przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych
2) Przez archiwa państwowe, w tym podmioty prywatne posiadające materiały archiwalne wchodzące do państwowego zasobu archiwalnego

III. Przedmiot i zakres kontroli
1) Kontrola dokumentacji w archiwum zakładowym
2) Kontrola dokumentacji bieżącej i obiegu dokumentów w podmiocie

IV. Ogólne zasady przeprowadzenia kontroli
1) Zawiadomienie o kontroli
2) Upoważnienie do przeprowadzenia kontroli
3) Limit czasu trwania kontroli

V. Uprawnienia kontrolera
1) Prawo do swobodnego poruszania się po terenie siedziby jednostki kontrolowanej
2) Prawo wglądu do dokumentacji dotyczącej zakresu i przedmiotu kontroli lub mającej znaczenie dla ustalenia stanu faktycznego

VI. Protokół kontroli
1) Zawartość protokołu
2) Wnoszenie zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole kontroli
3) Odmowa podpisania protokołu i jej skutki

VII. Wystąpienie pokontrolne
1) Treść wystąpienia pokontrolnego
2) Wnoszenie zastrzeżeń do oceny i zaleceń zawartych w wystąpieniu pokontrolnym

VIII. Wykonywanie zaleceń zawartych w wystąpieniu pokontrolnym i obowiązki informacyjne kontrolowanego w tym zakresie

Dyplomowany archiwista, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik pionu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej.
W swojej karierze zawodowej współpracował ponadto m. in. z archiwum Polskiej Akademii Nauk, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz kilkoma jednostkami samorządowymi. Przez kilka lat kierował archiwum zakładowym i kancelarią przetwarzania informacji niejawnych Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie usług archiwistycznych i szkoleniowych.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizowaniem i prowadzeniem archiwum zakładowego oraz postępowaniem z dokumentacją w jednostkach administracji publicznej i przedsiębiorstwach. Posiada doświadczenie związane z przygotowywaniem normatywów kancelaryjno-archiwalnych (instrukcje, rzeczowy wykaz akt), wprowadzaniem elektronicznego obiegu dokumentacji, jak również w archiwizacji różnorodnych dokumentów, m. in. dokumentacji osobowej, technicznej, medycznej, dokumentacji szkół i placówek oświatowych, dokumentacji projektów unijnych oraz dokumentacji niejawnej.

W trakcie swojej kariery zawodowej przeprowadził ponad 2000 godz. kursów i szkoleń z zakresu archiwizacji i zarządzania dokumentacją papierową i elektroniczną.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

Przy zgłoszeniu do 30.sierpnia 2021r. cena za os. to jedynie 269 zł!