Identyfikacja i zapobieganie wprowadzenia do legalnego łańcucha dostaw sfałszowanych produktów

14 października_10:00 - 15:00

Termin: 14. października   Miejsce: online Cena: 649 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Wymagania prawne unijne i polskie
  • Dyrektywa 2001/83/WE, Dyrektywa 2011/62/UE (antyfałszywkowa)
  • Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/161 z 2 października 2015
  • Ustawa PF – nowelizacja z dnia 23 grudnia 2016 r. w zakresie zabezpieczania opakowań produktów leczniczych
  1. Zabezpieczenia
  • niepowtarzalny identyfikator (UI – unique identifier)
  • element zabezpieczający uniemożliwiający naruszenie opakowania – ATD – anti-tampering devices
  1. Jakie leki objęte są FMD, a jakie są wyłączone?
  • Grupy produktów, których dotyczy wymagania
  • Kryteria tworzenia tzw. „białej listy” i „czarnej listy”.
  1. Rodzaje weryfikacji
  • Pozytywna weryfikacja
  • Negatywna weryfikacja
  1. Systemy weryfikacji autentyczności
  • System EMVO, NMVO, PLMVS, KOWAL
  1. Weryfikacja opakowań w łańcuchu dystrybucji
  • Zapewnienie możliwości identyfikacji zabezpieczeń na opakowaniach produktów leczniczych w całym łańcuchu dystrybucji.

Prelegentka związana z przemysłem farmaceutycznym od 1993 r. W ciągu trwania kariery zawodowej była zatrudniona w wiodących firmach farmaceutycznych zajmujących się wytwarzaniem i importem oraz obrotem hurtowym produktów leczniczych, w tym badanych produktów leczniczych.
W firmach, w których pracowała, zajmowała stanowiska Osoby Wykwalifikowanej (Wytwórcy, Importera) a także Dyrektora ds. Zapewnienia Jakości, Kierownika Działu ZJ, Kierownika Kontroli Jakości, Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością.
Od 2012 r właścicielka firmy konsultingowej PharmAK specjalizującej się w doradztwie w zakresie Prawa Farmaceutycznego, wymagań GMP/GDP oraz wdrażania i utrzymania systemów jakości dla firm z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i branż pokrewnych.
Studia podyplomowe „Zarządzania Jakością zgodnie z Normami ISO serii 9000” oraz „Osoba Wykwalifikowana w kontroli jakości produktów leczniczych i wyrobów medycznych”.
Doświadczony konsultant, szkoleniowiec i audytor GMP/GDP.

Przy zgłoszeniu do 23. września  cena szkolenia to jedyne 559 zł!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line