Audyt KRI w administracji publicznej – praktycznie: plan, obszary, wzory dokumentów .

12 sierpnia_09:00 - 12:00

259(+VAT)

Termin: 12 sierpnia  Cena: 259 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
AdresaciCZYM JEST AUDYT KRI ?Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Wszystkie podmioty realizujące zadania publiczne zostały objęte tym Rozporządzeniem i wszystkie są zobowiązane do przeprowadzania okresowych audytów wewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Okresowym przeglądem obszaru bezpieczeństwa informacji. Obejmuje systemy teleinformatyczne oraz wszelkie elementy które są narażone na ryzyko utraty poufności, dostępności i integralności informacji. Jest to obowiązek prawny, nałożony przez Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

1. Wstęp – czym jest „Rozporządzenie KRI”
  2. Kogo dotyczy Rozporządzenie i jakie są obowiązki
  3. Audyt KRI – podstawowe zagadnienia
  4. Sposoby przeprowadzania audytu, metodyka audytowa
  5. Wymagania stawiane audytorom
  6. Obszary podlegające weryfikacji na podstawie przepisów
  7. Tworzenie planu audytu
  8. Tworzenie raportu
  9. Formułowanie zaleceń poaudytowych – zasady
  10. KRI a RODO – obszary wspólne
  11. Wzory dokumentów – omówienie

Doświadczony Inspektor Ochrony Danych, audytor wewnętrzny ISO/IEC 27001, specjalista w obszarze bezpieczeństwa informacji. Członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych, wykładowca na kierunkach związanych z ochroną danych osobowych, autor licznych publikacji. Zaangażowany w promowanie praktycznej wiedzy, podanej w zrozumiały sposób.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo