szkolenie online

Zmiany w prawie pracy w 2022 roku

ID szkolenia: 1835

Kategorie

Kadry i płace

Region

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

Tagi

#2022, #dyrektywa_Omnibus, #obowiązki, #praca_zdalna, #prawo_pracy, #warunki_pracy, compliance, praca, pracodawca, pracownik, sygnaliści
Opiekun szkolenia
Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 07.października cena za osobę to jedyne 329 zł/os
Przy zgłoszeniu do 21.października cena za osobę to jedyne 359 zł/os

Program szkolenia

1. Zmiany w prawie pracy w 2022 roku:
I praca zdalna:
a) Nowe obowiązki Pracodawcy związane z pracą zdalną;
b) Rozpoczęcie i zakończenie wykonywania pracy zdalnej:
– porozumienie między pracodawcą a pracownikiem;
– okazjonalna praca zdalna;
– warunki zaprzestania świadczenia pracy zdalnej;
c) Narzędzia potrzebne do wykonywania pracy zdalnej i pokrycie kosztów z tym związanych;
d) Kontrola i rozliczalność podczas wykonywania pracy zdalnej;
e) Miejsce świadczenia pracy zdalnej;
f) Wymagana dokumentacja i procedury.

II zmiany związane z implementacją przepisów tzw. dyrektywy work-life balance oraz dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy:
a) ,,nowe urlopy’’ i ,,nowe dni wolne’’ dla pracownika;
b) dodatkowe zatrudnienie pracownika – zakaz ograniczeń;
c) omówienie zmian w zakresie urlopu rodzicielskiego i ojcowskiego;
d) elastyczna organizacja pracy;
e) nowe zasady ochrony pracownika przed niekorzystnym traktowaniem;
f) zmiany dotyczące umów na czas oznaczony i okres próbny;
g) prawo pracownika do ,,lepszej umowy’’;
h) obowiązki pracodawcy dotyczące dokształcania pracownika;
i) omówienie pozostałych zmian.

2. Compliance w administracji publicznej:
a) System compliance w administracji publicznej:
• fundamenty systemu compliance;
• kontrola zarządcza a system compliance w organizacji;
• funkcje i zadania compliance w administracji publicznej;
• wytyczne Centralnego Biura Antykorupcyjnego w zakresie systemu compliance w administracji publicznej.
b) Działania antykorupcyjne w administracji publicznej:
• omówienie regulacji prawnokarnych dotyczących przestępstw o charakterze korupcyjnym;
• zasady dokonania oceny ryzyka korupcyjnego;
• monitorowanie zagrożeń korupcyjnych;
• przeciwdziałanie korupcji i wdrożenie procedur antykorupcyjnych: zasady polityki prezentowej i rejestr korzyści;
• obowiązki i kompetencje pracowników ds. przeciwdziałania korupcji;
• omówienie wytycznych Centralnego Biura Antykorupcyjnego w zakresie przeciwdziałania korupcji w administracji publicznej.
c) Ochrona sygnalistów w administracji publicznej
• Omówienie definicji zawartych w Dyrektywie 2019/1937 i projekcie polskiej ustawy wdrożeniowej;
• kanały zgłaszania nieprawidłowości;
• zgłoszenia anonimowe – dopuszczalność, wady i zalety;
• środki ochrony prawnej sygnalistów;
• zakaz działań odwetowych w kontekście sporu sądowego (ciężar dowodu, zarzuty, materiał dowodowy);
• metody wdrożenia ochrony sygnalistów w danym podmiocie;
• kwestie praktyczne, czyli co zrobić, aby regulacja nie funkcjonowała wyłącznie na papierze: dokumentacja dotycząca ochrony sygnalistów, działania naprawcze, zapewnienie poufności, dobór kanału przyjmowania zgłoszeń.

3. Dyrektywa Omnibus – nowe obowiązki z transakcjach z konsumentami:
a) omówienie nowych obowiązków sprzedawcy, jakie ma spełnić wobec konsumenta;
b) informowanie o obniżonej cenie towaru lub usługi;
c) organizowanie promocji cenowych towaru lub usługi;
d) towary z krótkim terminem przydatności – uwidacznianie cen;
e) sankcje za naruszenie przepisów.

Prowadzący

Adwokat. Specjalista w obszarze compliance. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.
Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe Compliance w organizacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Reprezentuje Klientów będących osobami fizycznymi i osobami prawnymi w postępowaniach przed sądami wszystkich instancji oraz przed organami administracji publicznej.
Jako adwokat zapewnia bieżące wsparcie w tworzeniu i negocjowaniu umów handlowych, prawnego zabezpieczenia transakcji handlowych, dochodzeniu zwrotu należności oraz doradztwa korporacyjnego. Posiada doświadczenie w prowadzeniu bieżącej obsługi prawnej jak i kierowaniu złożonymi projektami obszarze m.in.: prawa pracy, HR, ochrony danych osobowych, e-commerce, prawa własności intelektualnej oraz ochrony konkurencji i konsumentów.
Jako ekspert w obszarze compliance zajmuje się m.in. opracowaniem kodeksów postępowania, polityk antykorupcyjnych, mechanizmów zgłaszania naruszeń (whistleblowing), procedur antydyskryminacyjnych i antymobbingowych oraz związanych z przepisami branżowymi. Prowadzi także szkolenia wewnętrzne związane z wdrożeniem i utrzymaniem efektywnego systemu przeciwdziałania naruszeniom.

SZKOLENIE W FORMIE ON-LINE

  • Bez wychodzenia z domu, przy pomocy komputera lub telefonu podłączonego do sieci,
  • W oparciu o profesjonalną platformę szkoleniową,
  • Szkolenia odbywają się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
  • Uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
  • Nie wymaga żadnej szczególnej umiejętności posługiwania się oprogramowaniem,
  • Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo.
Szczegóły i rejestracja

Data od:

04 listopad 2022 09:00

Data do:

04 listopad 2022 13:00

Miejsce:

Koszt:

399 zł + VAT

Formularz ogólny: Pobierz formularz

Podobne szkolenia

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Zobacz więcej

Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnościami

Błędy w realizacji kontroli zarządczej w świetle wyników organów kontroli: NIK, MF, RIO

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, organizowanych przez nas szkoleniach, kursach i warsztatach zadzwoń lub napisz!

Sprawdź nasze szkolenia