Zmiany podatkowe w 2021 roku – najważniejsze regulacje

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#online, #regulacje podatkowe, #RES, #szkolenie, #zmiany w VAT, CIT, edukacja, podatek, VAT

Termin: 10. lutego Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena: 259 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Adresaci:

Kierownicy jednostek, główni księgowi, skarbnicy, osoby pracujące w obszarach finansowo księgowych i administracyjnych, pracownicy kadr.

Zmiany podatkowe w  2021 roku – najważniejsze regulacje

Szkolenie dedykowane jest pracownikom działów księgowych podmiotów, rozliczających podatek VAT i CIT. Podczas szkolenia wskazujemy najważniejsze zmiany, które zostały wdrożone w 2020 i 2021 roku również w wyniku pandemii oraz do których należy się przygotować.

Wypracowanie prawidłowych mechanizmów rozliczeniowych przy zmianach podatkowych wydaje się być także nad wyraz istotne w obecnej sytuacji gospodarczej, mając na względzie nadciągający kryzys finansowy oraz istotne zmiany w zakresie sprawozdawczości podatkowej.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1.Stosowanie przez podmiot nowej struktury JPK-v7m/v7k w kontekście zamknięcia roku i rozliczenia podatku VAT

1. a) weryfikacja transakcji pod kątem grup towarowo-usługowych za okres październik-grudzień

b)analiza  sprzedaży fiskalizowanej z punktu widzenia oznaczeń w JPK v7m i zgodności z paragonami i fakturami do paragonów

c)zasady i procedura nakładania kar 500 zł za błędy popełnione , jakie najczęstsze typy błędów wymagają korekty

1. d) Centralny Rejestr Danych Podatkowych i jego zastosowanie przez urzędy skarbowe w zakresie analizy danych wysyłanych przez podmioty w JPK

2.Zmiany od dnia 1 stycznia 2021 r. i ich zastosowanie w podmiocie – SLIM VAT

1. a) Zniesienie obowiązku uzyskania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej:

– warunek rozliczenia korekt in minus przez sprzedawcę w miesiącu wystawienia,

-dokumentacja uprawniająca do rozliczenia wystawionej korekty,

– skutki dla nabywcy towarów lub usług – obowiązek zmniejszenia kwoty podatku naliczonego bez oczekiwania na fakturę korygującą.

1. b) Zasady rozliczania faktur korygujących.

c)Kursy walut – nowe zasady przeliczania kwot wyrażonych w walutach obcych.

d)WIS – wprowadzenie terminu ważności WIS.

e)Wydłużenie terminu na odliczenie podatku naliczonego.

f)Usługi noclegowe – odliczenie podatku naliczonego przy usługach refakturowanych.

g)Zmiany w obowiązkowej płatności podzielonej:

-wyłączenie obowiązku MPP przy kompensatach innych niż kodeksowe,

– nowe brzmienie załącznika nr 15 (dostosowanie do PKWiU 2015)

1. h) Zmiany w limicie przekazywanych prezentów w kontekście ich opodatkowania

1. ESTOŃSKI CIT i jego zastosowanie w spółce od 2021 roku

– podmioty uprawnione i nieuprawnione do ryczałtu:

– ograniczenie w zakresie struktury własnościowej i bezpośrednich powiązań kapitałowych

– limit przychodowy

– warunki dotyczące zatrudnienia i struktury przychodów

– zróżnicowanie opodatkowania tzw. małych podatników i pozostałej kategorii podatników

– kryterium dynamiczne dotyczące nakładów inwestycyjnych

– przedmiot opodatkowania i określanie podstawy opodatkowania w nowym podatku

– znaczenie ujęcia księgowego dla rozliczenia podatkowego

– co z ulgami i rozliczaniem straty podatkowej przy estońskim CIT?

– odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego

1. Co ze spółkami komandytowymi, kiedy zmiany w opodatkowaniu?

⎯ zmiany w 2021 r. a rok obrotowy spółki komandytowej

– co ze spółkami jawnymi, czy będą podatnikami CIT?

– co z zasadami odpowiedzialności wspólników i członków zarządu wobec kontrahentów i Skarbu Państwa po zmianach?

– jakie czynności restrukturyzacyjne należy podjąć w spółce komandytowej?

– zasady opodatkowania w 2021 roku poszczególnych wspólników spółki komandytowej.

Doradca podatkowy, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 15 stycznia cena za szkolenie to 239 zł / osobę!

10 luty 2021 09:00

10 luty 2021 13:00

Błędy w realizacji kontroli zarządczej w świetle wyników organów kontroli: NIK, MF, RIO

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.

Zamówienia publiczne do 130 000 zł. w oświacie